Dini HikayelerKıymetli Yazarlarımızdan SeçmelerMurat Canpolat

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 64. Bölüm

Dini Hikaye

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 64. Bölüm

Fatma, Saliha Hanım’la konuştuktan sonra Faruk’un yattığı odaya girdi. O sırada anne ile oğul Fatma hakkında konuşuyorlar, ne zaman gelecek diye merak ediyorlardı.

Fatma’nın odaya girdiğini ilk gören Faruk oldu. Onu görür görmez kalbi heyecanla öyle çarpmaya başladı ki, sanki yerinden çıkacak gibiydi. Demek ki aşk buydu.

Süreyya Hanım, Faruk’un heyecanla kapıya baktığını görünce o da kapıya doğru bakınca Fatma’nın gülümseyerek odanın kapısının önünde beklediğini gördü. Onu kapının önünde beklediğini görünce ayağa kalkıp onun yanına vardı. Boynuna sarılıp hasret giderdi. Ardından ona:

‘Niçin kapının önünde ayakta bekliyorsun? Sen yabancı mısın ki içeriye girmiyorsun?’ deyince Fatma, onlara karşı gülümseyerek.

‘Süreyya Hanım, sizin aranızda konuştuğunuzu görünce bölmek istemedim. O yüzden kapının önünde bekledim’

‘Kızım, artık bana Süreyya Hanım değil de anne desen beni daha çok sevindirirsin’ dedi Fatma’ya şefkatle bakarak.

Fatma, Süreyya Hanım’ın sözünü duyunca yüzü kızardı ve utancından başını yere eğdi. Onun başını yere eğdiğini gören Süreyya Hanım eliyle Fatma’nın başını kaldırarak:

‘Kızım, utanmanı anlıyorum. Senin yerinde kim olsa aynı durumda olurdu, ama sen başkasın. Çünkü sen yıllardır yanımızdasın ve bizi iyi tanıyorsun’ dediği sıra Saliha Hanım içeriye girerek:

‘Doktorla konuştum, artık hastaneden çıkabiliriz’ dedi sevinçle.

Saliha Hanım’ın sözlerinden sonra toparlanıp hastaneden çıktılar.

Hastaneden çıktıktan sonra Saliha Hanım, onları evine getirip birkaç gün misafir etti. Ardından onlara uçak bileti aldı. Türkiye’ye gidecekleri güne kadar Fatma ile Faruk’un evlenmesi hakkında konuştular. Gitme vakti gelince Saliha Hanım onları alıp havaalanına getirdi. Onları Türkiye’ye yolcu etmeden evvel hepsiyle teker teker vedalaştı. Ardından onları Türkiye’ye doğru yolcu etti.

Süreyya Hanım, Türkiye’ye geldikten sonra Fatma’ya izin verip annesinin yanına yolladı. Onu yollamadan evvel de ona:

‘Kızım, annenin yanında bir ay kadar dinlen, bir ay geçtikten sonra sana telefon açar ne zaman geleceğimizi bildiririm sizde ona göre hazırlıklarınızı yaparsınız’ deyince Fatma:

‘Peki, Süreyya Hanım, pardon annecim’ dedi ve vedalaşarak annesinin yaşadığı şehre gitti.

************

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu