Dini HikayelerMurat Canpolat

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 25. Bölüm

Dini Hikaye

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 25. Bölüm

Nurcan, hastanede olduğu müddetçe olanı biteni aktarmıştı. Sinan Bey’de Süreyya Hanım’ın bir kardeşi olduğunu öğrenmişti. Öğrenir öğrenmez kız kardeşinin peşine adamlar takmıştı. Ayrıca Hülya’nın onların yanına gidip geldiğini ve tesettüre girdiğini haber vermişti. Sinan Bey’de aldığı bu haber üzerine küplere binmişti. Bu yüzden de kızının eve gelmesini sabırsızlıkla bekliyordu.

Sinan Bey’in adamları hastaneye gelip Süreyya Hanım’ın kardeşi hakkında kimseye sezdirmeden bilgi toplamış geri dönmüşlerdi.

Sinan Bey, onları odasına almış bütün bilgileri onlardan öğrenmiş ona göre ne yapacağına dair hesaplar yapmıştı. Bu hesapların sonunda Büşra’nın hastaneden çıkış saatini bekledi. Bu bekleyişi çok sürmeden Büşra hastaneden çıktı ve arabasını bıraktığı hastaneye garajına gitti. O garaja doğru giderken Sinan Bey’de arkasında onu takip ediyordu. Bu takip Büşra’nın arabasına kadar devam etti.

Büşra, tam arabasının kapısını açmıştı ki Sinan Bey onu arkadan yakalayıp sürüklemeye başladı. Onu sürükleye sürükleye kendi arabasına kadar getirdi. Zorla arabasına yerleştireceği sıra oradan geçmekte olan Komiser Murat ve ekibi onları gördü. Onları görür görmez de hızlıca oraya doğru intikal ettiler.

Sinan Bey, Büşra’yı arabaya yerleştirip kaçacakken polisleri gördü. Onları görünce kendi kendine ‘Bunlar da nereden çıktı’ dedi ve hızlıca arabasını gazlayıp oradan uzaklaştı.

Komiser Murat ve ekibi arkada, Sinan Bey ve kaçırdığı Büşra önde bir müddet birbirlerini kovaladılar.

Sinan Bey, bu kovalamacanın sonunda öyle bir yere girdi ki artık kaçacak bir yeri kalmamıştı. Bu yüzden de bir müddet ne yaparım ne ederim diye düşündü. Ardından Büşra’yı arabadan atıp oradan kaçtı.

Büşra, arabadan atılınca yere düşüp ayağını incitti. Bu yüzden de ayağa kalkamıyordu. Kısa süre sonra Komiser Murat ve ekibi gelince onların arabasına binip çalıştığı hastaneye geri döndü.

Süreyya Hanım, onun polislerle beraber aksayarak geldiğini görünce telaşla yanına koşup ne olduğunu sordu. Bu soru üzerine Büşra, başından geçen her şeyi anlattı.

Süreyya Hanım, olanları dinledikten sonra:

‘Sinan, Sinan, ben yetmiyormuşum gibi şimdi de kardeşime musallat olmaya başladın. Senin yaptıkların artık arşı aştı. Bu yüzden de Yüce Mevlam (c.c.) elbette senin de sonunu getirecek birini gönderecektir’ dedi hiddetle.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu