Dini HikayelerMurat Canpolat

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 4. Bölüm

Dini Hikaye

Dini Hikaye; “Tevafuklar” 4. Bölüm

Nurcan, Süreyya Hanım’la konuşup mutfağa geri döndükten sonra kendisini buraya gizlice yerleştiren kişiye telefon açtı ve sessizce ona:

‘Sinan Bey, artık Süreyya Hanım’a dayanamıyorum. O yüzden işten çıkıyorum’ deyince karşıdaki kişi hiddetle:

‘Nurcan, sen ne çıkmasından bahsediyorsun. Eğer o malikâneden çıktığını duyarsam, o andan itibaren kendini ve aileni ölmüş bil’ dedi ve sesini hırlatırcasına ‘Seni oraya onların durumundan bahsetmen için adamım Lütfü tarafından yerleştirildin. Ayrıca Faruk’un gönlüne girip onu ayartman ve her adımı gözlemen, ardından bana söylemen için işe alındın. Eğer söylediklerimi yapmazsan hem seni hem de anne ve babanı yaşatmam bunu bilesin’ dedi ve telefonu Nurcan’ın yüzüne kapattı.

Nurcan, duydukları sözlerden dolayı iyice sinirleri bozulmuş bu yüzden de yere oturup ağlama başlamıştı. O ağlarken Fatma mutfağa girmiş onun ağladığını görmüştü.

Onun ağladığını gören Fatma:

‘Nurcan, ne oldu? O gözyaşının sebebi ne? Söylersen belki derdine çare bulabiliriz’ dedi iyi niyetle.

Nurcan, ağladığının fark edilmesi üzerine hiddetle ayağa kalkarak elini masaya vurduktan sonra Fatma’ya:

‘Sana ne benim ağlamamdan. Sen kendi işine bak’ dedi ve arkasını Fatma’ya dönerek ‘Süreyya Hanım, sana seslendiği halde duymuyor kendi ihtiyaçlarını gideriyorsun. Hâlbuki Süreyya Hanım bana seslendiği anda ihtiyaçlarımı bırakıp yanına gidiyorum. Fakat buna rağmen yine yaranamıyorum. O hep beni tersliyor senden ve iyiliğinden bahsediyor. İşte bende bundan dolayı senden nefret ediyorum. Elimden gelse seni iki kaşık su da boğarım. Bunu bil ve ayağını ona göre denk al’ dedi tehdit edercesine.

Fatma, kendisine yöneltilen tehdit karşında hiç istifini bozmadan Nurcan’a:

‘Söyler misin bu tehdidi hak edecek ne yaptım’ deyince Nurcan, adeta dişlerini gıcırdatırcasına:

‘Daha ne olsun, sen olmasaydın şimdi Faruk Bey’in hizmetini ben yapacak, evin diğer işlerine ise başka hizmetçiler bakacaktı. Ama ne oldu sen gelir gelmez Faruk Bey’in hizmetine verildin. Ben ise evin bütün işlerini yapmak zorunda kaldım. O yüzden senden nefret ediyorum’ dedi ve yere tükürerek mutfaktan çıktı.

O mutfaktan çıktıktan sonra Fatma ‘Ya Sabır’ çektikten sonra temizlik beziyle yerdeki tükürüğü sildi ve bezi suyla yıkayıp kuruttu. Ardından sonra elindeki bezi yerine bırakıp her zaman yaptığı işlere geri döndü.

Nurcan’ın içindeki kin duygusu o kadar artmıştı ki ne yaptığını göremez olmuştu. Bu da onu çıkmaza götürüyordu ama kin duygusu yüzünden çıkmazın içinde olduğunun farkında değildi. Bu da onun sonunu hazırlıyordu.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu