Ağlatan HikayelerMurat Canpolat

Duygusal Hikaye “Ali ve Annesi” 11. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye “Ali ve Annesi” 11. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye;‘Benim güzel yavrum. Senin ve kardeşinle mutlu bir aile olmayı çok isterdim, ama olmadı. Babaannen olacak kadın ve baban evlendiğimizden beri gün yüzü göstermediler bana. Ne yaptıysam, ne ettiysem bir türlü yaranamadım. Onların eziyetleri sen doğunca azalacak diye düşünürken daha da çok arttı. Hatta babanın beni aldattığını bile öğrendim, ama senin babasız büyümemen için sesimi çıkarmadım’ bu satırları yazarken gözyaşları düşmüş yazdığı yazı etrafa dağılmıştı.

Annesinin gözyaşlarının dağıldığını gören Ali, onun gözyaşlarını silmek istercesine mektuba dokundu. Ardından mektubu burnuna yaklaştırarak kokladı, kokladı, kokladı. Adeta annesinin kokusunu hissedercesine kokladı.

Kâhya, onun hüzünlendiğini görünce sırtına hafifçe dokunarak:

‘Evlat, belli ki hüzünlü şeyler yazıyor ve seni derinden etkiliyor. O yüzden istersen bir müddet dinlen ve öyle oku’

Onun sözleri karşısında ‘Hayır okumak istiyorum’ dedi ve mektubu okumaya devam etti.

‘Yavrum, seni emzirirken bile eziyet ediyorlardı. Bu yüzden evden kaçıp seni öyle emziriyordum. Bu arada başıma gelen her şeyi muhtara ve onun eşine söylüyordum. O, bana yardım etmek istese de elinden hiçbir şey gelmiyordu. Çünkü babaannenin adamları onu ve köylüleri engelliyor hatta dövüyorlardı. Neyse, biraz fazla uzattım galiba. O yüzden başıma gelen diğer hadiseleri muhtara söyledim ve zamanı geldiğinde o size her şeyi açıklayacak’

Mektup burada sona ermişti. Mektubun sonunda da adresini yazmıştı.

‘İşte adresi’ dedi Ali, heyecanla ayağa kalkarak.

Yazan – MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

acıklı hikaye, Ağlatan Hikayeler, ağlatan öykü, çocuk masalları, duygusal hikaye, Duygusal Hikayeler, duygusal öykü, hikaye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, Hikaye Okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayeler oku, hikayelerimiz, Kısa Hikayeler, kısa masallar, masal, Masal Oku, masal okuma, masallar oku, Öykü, öykü oku, Hüzünlü hikayeler kısa, Kısa Dramatik hikayeler, Zor hayat hikayeleri, Duygusal Hikayeler uzun, Anne Hikayeleri duygusal, Yaşanmış hayat hikayeleri, Unutulmayan hayat hikayeleri, Duygusal masallar kısa

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu