Ağlatan HikayelerMurat Canpolat

Duygusal Hikaye: “Ali ve Annesi” 2. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye: “Ali ve Annesi” 2. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye; Muhtarın sözleri üzerine: Duygusal Hikaye

‘Nee, benimle mi alakalı’ dedi Ali.

Onun, merak içerisindeki sözleri karşısında muhtar:

‘Evet, seninle alakalı, hem de o çok sevdiğin babaannen hakkında’ dedi ve bir müddet bekledi. Söyleyeceği sözü nasıl söyleyeceğini düşündü. Anlatacağı gerçekleri, karşısındaki genç kaldırabilir miydi? İşte bunu bilemiyordu, ama gerçekleri anlatmak zorundaydı. Zira gerçekleri anlatmayıp saklasa ömür boyu vicdan azabı çekebilirdi.

‘Evlat, senin annen yaşıyor’ dedi muhtar, sessiz bir şekilde. Bunu duyan Ali, duyduklarına inanamamış bir şekilde:

‘Nee, ama bu nasıl olur. Annem ve babam kazada öldü. Sen kalkmış annen yaşıyor, diyorsun’ dedi şaşkın bir şekilde.

‘Evlat!’ dedi muhtar, ardından ona oturmasını ve kendisini iyi dinlemesini söyledi. Ali, muhtarın gösterdiği yere oturunca ona: Duygusal Hikaye

‘Senin babaannen olacak kadın’ dediği anda Ali, hiddetle ayağa kalkarak ona:

‘Babaannem hakkında kötü konuşma, zira annem ve babam öldükten sonra o, bana baktı ve oradan ayrılacakken muhtar arkasından yetişip onu durdurarak:

‘Evlat, öyle hemen sinirlenme. Sana anlatacağım gerçeklerden sonra düşüncelerin tamamen değişecektir’ dedi, onu ikna edebilmek için.

Muhtarın, söylediği son sözlerden sonra Ali, diklenerek:

‘Anlat bakalım, neymiş o gerçekler’ dedi, sert bir ifadeyle.

Ali, konuşmasını bitirince muhtar, önce sağına soluna baktı, etrafta kendisini gözetleyen kimse var mı diye. Olmadığını anlayınca ona: Ağlatan Hikayeler.

“Evlat, az önce annen yaşıyor, demiştim” deyince Ahmet, iyice sinirlenerek:

“Muhtar, lafını ağzında geveleyip durma. Zira yapacak işlerim çok. O yüzden hemen geri dönmeliyim”

“Evlat” dedi muhtar, ardından tekrar sağına soluna baktı. Bu bakışlar Ali’nin gözünden kaçmamıştı, ama bunu daha sonra soracaktı. Ağlatan Hikayeler.

“Babaannen olacak kadın’ dedi muhtar ‘Anneni, babanla ilk evlendiğinden beri istemedi. Onun istediği senin anne olarak bildiğin kadındı. Aslında, babaannene kimse karşı çıkamazdı. Çünkü o köyün en zenginiydi ve despot bir kadındı. O yüzden de ona kimse karşı çıkamazdı. Neyse konumuza gelelim” dedikten sora “Baban, annenle evlendiği ilk günden itibaren eziyetler başladı. Baban, anneni ne kadar korumak istese de olmuyordu. Çünkü babaannen adamlarına emredip annen ile babanı ayırıyor, ondan sonra yapmadığı eziyetler kalmıyordu. Böyle eziyetler devam ederken annen sürekli hastalanmaya başladı. Bu, hastalıklı hali geçmeyince baban onu hastaneye götürmüş ve böylece ablana hamile olduğu bu yüzden de hastalandığı ortaya çıkmıştı’

Yazan – MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3

hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, Duygusal Hikayeler, Ağlatan Hikayeler, Duygusal Hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu