Ağlatan HikayelerMurat Canpolat

Duygusal Hikaye: “Ali ve Annesi” 1. Bölüm

Duygusal Hikaye

Duygusal Hikaye: “Ali ve Annesi” 1. Bölüm

Ali aldığı bir haber nedeniyle üzülmüştü. O yüzden işini gücünü bırakıp köyüne gitti. Aldığı haber doğruydu. O, çok sevdiği babaannesi vefat etmişti. Anne ve babasını çok küçük yaşta kaybettiği için ona, bu yaşına kadar bakan ve büyüten oydu. O, vefat edince tamamen kimsesiz kalmıştı. Bu yüzden de ne yapacağını bilemiyordu.

Babaannesinden ve çalıştığı işten dolayı hali vakti yerindeydi, ama bugüne kadar huzursuz bir şekilde yaşamıştı. Neden huzursuz bir şekilde yaşadığını bugüne kadar öğrenememişti, ta ki babaannesinin ölümüne kadar. Onun ölümüyle öğrendiği gerçekler onda şok etkisi meydana getirecek ve neden huzursuz olduğunu öğrenecekti.

Onun ölüm haberini aldıktan hemen sonra yıllık izne ayrılıp babaannesinin köyüne geldi. Ona son kez torunluk görevini yerine getirmek için cenazesini yıkattırdıktan sonra, arkasından da cemaatle beraber cenaze namazını kıldı. Ardından onu toprağa verdi.

Onu defnettikten sonra bir hafta boyunca taziyeleri kabul etti. Bu bir hafta boyunca o kadar giren ve çıkan olmuştu ki bu duruma çok şaşırmıştı. Zira babaannesiyle kaldığı o günlerde evlerine giren çıkan olmazdı. Demek ki kendisinin bilmediği bir şeyler vardı. Ayrıca aklına babaannesinin çok sevildiği düşüncesi bile gelmişti.

Taziyeleri kabul ettikten sonra dönüş vakti gelmişti. Bu yüzden babaannesinin evini toparlamış arabasına binmişti. Ali, arabasını çalıştırıp tam köyden çıkacaktı ki köyün muhtarı aniden arabanın önüne geçti. Onun yüzünden az kalsın kaza yapacaktı. Onu son anda görmese beklide çarpabilir, yaralanmasına sebep olabilirdi. Hatta ölümüne de… Hikaye, hikayeci, hikaye oku.

Arabayı son anda durduran Ali, o sinirle aşağıya indi. Adam geri çekilmeyip üzerine gelse, tekme tokat girebilirdi. Onun muhtar olduğunu fark etmesiyle bütün siniri bir anda yok olup gitti.

Onun muhtar olduğunu anlayınca yanına giderek:

‘Hayrola muhtarım. Beni bu şekilde durdurduğunuza göre mühim bir şey olmalı’ dedi, merak içerisinde.

Onun bu sözleri üzerine muhtar: Hikaye

‘Evet yavrum. Sana mühim bir haber vereceğim. Vereceğim bu haber seninle alakalı’ dedi, onu iyice merak içerisinde bırakarak. Hikaye, hikayeler.

Yazan – MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2

hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, Duygusal Hikayeler, Ağlatan Hikayeler, Duygusal Hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu