Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 16. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayesi

“Uzay Oyunları” Hikayesi 16. Bölüm

Hikaye, hikaye oku, hikayeler,hikaye, bilim kurgu hikayesi, bilim kurgu hikayeleri.

“Neler oluyor Salih abi? Bu karışıklığın sebebi ne?” bunu söyleyen bilgisayar mühendisi olan Mustafa’ydı.

“Siz burada kalın ve sakin olun. Ben neler olduğunu öğrenir gelirim” dedi Salih, ardından kargaşa yaşayanların arasından sıyrılarak ilerledi, ta ki başkanlıkta çalışanların yanına varana kadar.

Başkanlık çalışanlarından biriyle karşılaşınca ona:

“Burada yaşanan karışıklığın sebebi ne?”diye sorunca o:

“Efendim, Kuvan Bölgesi’nde mahkum olan Kaptan Yam ve mahkumlar orada isyan çıkarıp nöbetçileri etkisiz hale getirmişler. Ardından da o bölgede bulunan gemileri ele geçirmişler” dediği anda yarışma alanına yakın bir noktada büyük bir patlama oldu. Patlamanın etkisiyle cam çerçeve ne varsa yerle bir oldu. Bu arada etrafa saçılan cam parçaları yüzünden yaralananlar oldu.

Salih, patlamanın verdiği o şok dalgasını atlattıktan sonra arkadaşlarına bir şeyler olduğunun etkisiyle koşarak onların yanına gitti. Çok şükür ki onlara bir şey olmamıştı. Sadece Tülin’in elinde hafif çizikler vardı.

Mustafa, Salih’in yanlarına döndüğünü görünce ona:

“Neler oluyor Salih abi, bu kargaşanın ve patlamanın sebebi ne?” diye sordu, endişe içerisinde.

Bu soru üzerine Salih,olanları kısaca anlattı. Onu dinleyen Mustafa düşüncelere daldı. Yazdığı yazılım acaba burada işe yarar mıydı? O bunu düşünürken başkanlıktan gelen üç kişi onları alıp güvenli bir yere götürdü.

Güvenli bölgeye gittikten sonra Mustafa, aklındaki fikri arkadaşlarına söyledi. Onlarda neden olmasın deyip hep beraber başkanın yanına gittiler. O sırada başkan da güvenli bölgeye geçmiş endişe içerisinde bekliiyordu.

Başkan onları gördüğünde ne yapacağını şaşırdı. Çünkü onlar kendisine emanet idiler. Onların yasasına göre emaneti zayi etmek idam edilmek demekti.

Mustafa; “Başkan bey, ben bilgisayar mühendisi ve yazılımcıyım ve sizi bu durumdan kurtaracak bir fikrim var” 

Niyeti başkanın ilgisini çekmekti. Musatafa’nın muvaffak olduğu başkanın yüz ifadesinden belli oluyordu.

“Dış düşmanların her türlü elektronik silahları etkisiz hale getirmek için bir yazılımım var. Dilerseniz bunu da size saldıranlara karşı kullanabiliriz”

“Ne diyorsun Mustafa Bey, öyleyse hem bu sıkıntıdan kurtuluruz hem de Sirius Gezegenleri arasında barış sağlanmış olur.

Zafer, “Hadi o zaman ne duruyoruz öyleyse” dedi ve heyecandan yerinde duramıyordu.

Aralarındaki bu konuşmadan sonra tam başkanlıktan çıkacaklardı ki mahkumların başkanlıktan içeriye girdiklerini gördüler. Onları gören başkan ve uzay oyunları sakinleri hemen başkanlık ofisine geri döndüler.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu