Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 17. Bölüm

Uzay Oyunları

“Uzay Oyunları” Hikayesi 17. Bölüm

Uzay Oyunları

Uzay Oyunları: “Başkan bey, bu ofisten başka çıkış kapısı yok mu?”bunu söyleyen Kemal’di, diğerleri de onu destekler gibi başkana bakıyorlardı. Uzay Oyunları 

“Evet var, ama…” dedi başkan tereddütlü bir şekilde.

“Ne aması başkan bey. Varsa çabuk söyleyin. Söylemezseniz az sonra içeriye girip hepimizi yakalayacaklar” dedi Kemal, bağırarak.

“Az önce dediğim gibi, başka kapı var ama yıllardır kullanılmadığı için paslanmış olabilir” dedi başkan tereddütlü bir şekilde.

O sırada kapıyı dinleyen Yavuz:

“Başkan bey çabuk olun, dışarıda ki ayak sesleri iyice yaklaştı.

“Tamam evlat, kapının anahtarı çekmecede olacak. Onu bulduk mu kurtulduk demektir” dedi başkan. Ardından maskesinin çekmecesini karıştırarak anahtarı buldu. “Onu buldum çocuklar” dedi ve oturduğu yerden kalkarak gizli kapının olduğu yere vardı. Anahtarı kapının deliğine yerleştirdi ve çevirdi, ama o da ne, kapı açılmıyordu. “Açılmıyor bu çocuklar!” dedi telaş ve korku içerisinde.

Defalarca denemesine rağmen kapı değil açılmak, yerinden bile kıpırdamıyordu.

“Başkanım, şu an kapının önündeler ve onu açmaya çalışıyorlar. Gerçi ben onu arkadan kilitledim, ama zorlamaya ne kadar dayanır bilemiyorum” dedi Yavuz.

Dışarıda ki kişiler “Hey oradakiler içeride olduğunuzu biliyorum. Siz açmazsanız kapıyı kırmak zorunda kalacağım diye bağırıyordu. O kapıyı dışarıdan zorlarken başkan da içeride gizli kapıyı açmaya çalışıyordu.

Herkes heyecanla bir taraftan başkanın eline bir taraftan da kapıya bakıyorlardı. Acaba ne olacaktı dışarıdaki mahkumların eline mi geçeceklerdi yoksa gizli kapıdan mı içeriye gireceklerdi.

**********

“Kaptan Yam, kardeşiniz Sam’ı ele geçirdik. Fakat,Gora Hanım yoktu. Söyler misiniz şimdi ne yapalım?” bunu söyleyen mahkumlardan biriydi.

O mahkum ve yanındakiler Kaptan Sam’ı ele geçirmişlerdi ama onun ailesini ele geçirememişlerdi. Çünkü Kaptan Sam onları evlerinin altındaki mahzene saklamıştı.

Yarım saat evvel…

“Gora, sevgili eşim, can yoldaşım kardeşimin adamları evimizin etrafını sarmışlar. Onlar eve girmeden oğlumuzu ve kızımızı da al ve kimsenin bilmediği o mahzene girin ve asla çıkmayın. Bana ne yaparlarsa yapsınlar çıkmayın” dedi Kaptan Sam, eşine.

Gora, eşinin sözlerinden dolayı içi sızladı. Yıllardır ondan ayrılmamıştı. Bundan dolayı da içi buruktu.

“Hayır, ne olur bunu benden isteme” dedi Gora, ağlamaklı bir ifadeyle.

“Ne diyorsam onu yap Gora”

“Hiç bir yere gitmeyip seninle kalacağım” diye diretti Gora.

“Sevgili Gora’m, inatçılığın sırası değil. Onlar seni ele geçirirlerse ne olacağını benden daha iyi biliyorsun.

“Haklısın, ama…”

“Benim güzel sevgilim, şimdi gidip çocukları gel. Bende anahtarı getireyim. Ondan sonra çocuklarla mahzene gireceksin ve benim çıkın sesimi duymadan da çıkmayacaksınız” dedi Kaptan Sam.

“Tamam da sen ne olacaksın?” dedi Gora, iç geçirerek.

“Sen beni merak etme. Ben bir şekilde kardeşimin gazabını atlatırım” dedi Sam, neşeli bir şekilde.

Kaptan Sam, eşini ve çocuklarını gizlemek için mahzenin kapağını açtı ve onları oraya yerleştirdi. Ardından eşine:

“Ne olursa olsun, benim çıkın sesimi duymadan asla çıkmayın” dedi ve mahzenden çıkarak kapağı kapattı. O işini bitirip salona geçtiğinde mahkumlar evin etrafını sarmışlar, kapıyı kırmaya çalışıyorlardı.  Kapıyı kırıp içeri girdiklerinde ise Kaptan Sam’dan başkasını bulamamışlardı.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu