Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 22 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 22 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi, Hâkim, Selen’in sözlerinden sonra bu seferde Tarık’a döndü ve olayın nasıl gerçekleştiğini ve Selen’in doğruyu söyleyip söylemediğini sordu. Aşk Hikayesi, sevgi hikayesi

Hâkimin sorusu üzerine avukat ayağa kalkarak ona:

‘Hâkim Bey, o olay olduktan sonra maktulün sesi kesildi. O yüzden size cep veremez’ dedi sinsi bir şekilde.

Büşra, Selen’i dinledikten sonra ayağa kalktı. Ağlamaklı bir şekilde Selen’e döndü ve ona:

‘Selen, neden yaptın bunu bana. Sen benim en yakın arkadaşım ve sırdaşımdın. Hem o olay olduğu zaman sen orada yoktun. Orada olmadığın halde oradaymış gibi nasıl tanıklık yaparsın. Hem Allah Teâlâ katında bunun çok büyük bir günah olduğunu bilmiyor musun?  Hem ayeti kerime de mealen, ‘Onlar o müminler ki, yalan yere şahitlik etmezler. Boş şeyler söz ve hareketler ile karşılaştıkları zaman yüz çevirerek, vakarla geçip giderler (Furkan, 72) buyurmaktadır. Hem Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Biz Resulüllah’ın (asm) yanındaydık, üç defa: 

“Size en büyük günahları haber vereyim mi?” diyerek şunları sıraladı: Aşk Hikayesi

1.Allah’a ortak koşmak

  1. Ana babaya asi olmak Aşk Hikayesi

3.Yalancı şahitlik yapmak, Dikkat ediniz yalancı şahitlik ve yalan konuşmak birdir” dedi ve yaslandığı yerden doğrulup oturdu. Bunları tekrar tekrar söyledi. Nihayet biz -üzüntü ve acıdan dolayı- keşke sussa diye düşündük. (Buhari, Müslim, Tirmizi) dediğini duymadın mı?’ dedi bağıra bağıra. Ardından hem Selen’e hem de Selma Hanım’a ‘Mademki o olayı benim bilerek yaptığımı söylüyorsunuz. O zaman sizi her şeyi bilen ve işiten Rabbim’e havale ediyorum. O kimi haklı, kimin haksız olduğunu en iyi bilendir. Umarım Allah Tela size öyle bir şey verir ki bu yaptıklarınıza pişman olursunuz, ama o zaman da iş işten çoktan geçmiş olur’ dedi ve yerine oturdu.

Onun bu sözleri başta Selen ve Selma Hanım, olmak üzere bütün salonun üzerinde bomba etkisi meydana getirmişti. Onun sözlerinden sonra hiç kimsenin gıkı bile çıkmıyor sadece Büşra’nın yüzüne bakıyorlardı.

Onun sözlerinden Hâkim bile etkilenmişti. Belli ki bu işin içinde bir iş vardı. Bu yüzden sağına ve soluna baktıktan sonra:

‘Gereği düşünüldü, sanık sandalyesinde oturan şüphelinin isnat edilen suçun tam belirgin olmadığı ve yeterli delil bulunmadığından dolayı duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine sanığın kaçma ihtimali bulunmasından dolayı tutukluluk halinin devamına oy birliği ile karar verilmiştir’ dedi ve duruşma salonunu terk etti. sevgi hikayesi,

O çıktıktan sonra salonda iki taraf arasında arbede çıktı. Onları ancak polisler ayırabildi. Her iki tarafta ayrıldıktan sonra Büşra hapishaneye geri döndü.

öyküsü

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

 

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu