Aşk HikayeleriDini HikayelerMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 1. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 1. Bölüm

Havada karabulutlar belirmişti. Belli ki yağmur yağacaktı. Bu yüzden insanlarda bir telaş vardı. Yağmurdan etkilenmemek için koşuşturuyorlardı. Az sonra fırtına koptu. Bu fırtına öyle şiddetliydi ki insanlar bir yerlere tutunmaya çalışıyorlardı.

Salih, yağmurlu havalarda hiç âdeti olmadığı halde dışarıya çıkmış dolaşıyordu. Belli ki onu dışarıya çıkaran bir sebep vardı. Onun için dışarıya çıkmış dolanıyordu.

Büşra, evinde çalıştığı hanımının verdiği emri yerine getirmek için o havada dışarıya çıkmıştı. Aslında o kararan havaları hiç sevmezdi. Öyle havalarda korkudan titrer kaçacak delik arardı. Böyle davranmasının sebebi ise geçmişe dayanıyordu.

O köyünde annesi ve babasıyla mutlu mesut yaşıyorlardı. Pek bir şeyleri yoktu ama güler yüzle, sabırla, birbirlerine karşı anlayışlı davranmayla mesut oluyorlar. Bu şekilde geçiniyorlardı, ta ki o kara güne kadar.

O gün akşama kadar tarlalarda çalışmışlar, geri dönmek için hazırlık yapıyorlardı. Tam hazırlıklarını yapıp geri döneceklerdi ki aniden hava karardı ve ardından fırtına koptu. O fırtına öyle sert esiyordu ki adeta yer yerinden oynuyordu. O ve babası da fırtınaya yakalanmış tutunacak yer arıyorlardı.

Babası, kızını korumak için onu iyice saklamış, kendisi açıkta kalmıştı. Bu yüzden de fırtınaya yakalanmış ortadan kaybolmuştu. Bunlar olurken o daha on yaşındaydı.

Babasının, fırtınadan dolayı ortadan kaybolmasının ardından ağlaya ağlaya fırtınanın dinmesini bekledi. Fırtına dinince eve koşmuştu. Ama o da ne! Evleri şiddetli fırtınadan dolayı yerle bir olmuş, annesi de o evin altında kalarak can vermişti. O gün sadece onların evi değil, birçok ev yerle bir olmuş, birçok kişi ya ölmüş ya da yaralı kurtulmuşlardı.

Onun bildiği kadar annesinden ve babasından başka akrabası yoktu. Annesi ve babası da ölünce kimsesiz kalmıştı. Bundan dolayı da köyün muhtarı tarafında ortada kalmasın diye hali vakti yerinde olan birine besleme olarak verilmişti.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu