Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 25 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 25 Bölüm

Aşk Hikayesi

 Aşk Hikayesi; Bu soru üzerine karşısındaki kişi cebinden yine kâğıt çıkarıp önüne bıraktı. Talip Bey, önündeki kâğıda bakınca yüzü asıldı. Çünkü önündeki kâğıtta karısı Selma’nın birikmiş kumar borçları görünüyordu.

Adam, Talip Bey’in yüzünün asıldığını görünce kâğıtların hepsini toparladı.  Ardından ona:

‘Şimdi sadede gelelim. Eğer bu senetleri bir hafta içerisinde ödemezseniz, ölümlerden ölüm beğenin’ dedi ve adamlarıyla beraber oradan uzaklaştı.

Talip Bey, adamlar oradan ayrıldıktan sonra bir süre kendine gelemedi. Kendine gelince de ayağa kalktı. Çalışma odasında sinirle bir o yana bir buyana gidip geldi. Siniri geçmeyince sekreterine avukatın aceleyle gelmesini, gelirken de boşanma kâğıdı hazırlamasını ve bu şekilde gelmesini istedi.

Sekreteri, onun isteği üzerine avukata telefon açıp Talip Bey’in isteklerini bildirdi. Avukat aldığı haber üzerine çok geçmeden holdinge geldi. Oradan Talip Bey’in odasına çıktı.

Avukat odasına geldiğinde bile siniri geçmemişti. Eşine sayıp döküyordu. Avukat geldiğini belli etmek için hafifçe öksürdüğü anda sustu.

Avukata oturmasını söyledikten sonra ona:

‘Selim Bey, derhal Selma’dan boşanmam için boşanma kâğıdı hazırlayacaksın. Onu hazırladıktan sonra da geleceksin. Boşanmadan dolayı ona bırakacağım malları belirleyeceksin. Bu dediklerimi hemen yerine getirmen benim için çok önemli’ dedi sert bir ifadeyle.

Avukat, ne olduğunu bilmediği için Talip Bey’e:

‘Talip Bey, bu boşanma işi de nereden çıktı?’ dedi ne olduğunu anlayabilmek için.

Avukatın sorusu üzerine ona:

‘Selim Bey, Selma’nın kumar borçlarından bıktım artık. Böyle giderse kendisiyle beraber beni de batıracak’ dedikten sonra ona ‘Sen buraya gelmeden evvel kılıksız üç kişi geldi. Onların bellerinde silahları vardı. Bellerindeki silahları çıkarıp önüme bıraktılar. Ardından onların başı olduğu belli olan kişi cebinden senetler çıkarıp önüme bıraktı.  Senetleri bıraktıktan sonra cebinden ayrı bir kâğıt daha çıkarıp önüme bıraktı. O ikinci kâğıtta Selma’nın kumar borçları yazılıydı. O adam bir hafta içerisinde onları ödemediğim takdirde ölümlerden ölüm beğen, deyip çıkıp gitti. O yüzden Selma’dan boşanmak istiyorum. Boşanmadan kalacak mal varlığıyla ne yapacaksa yapsın, o artık beni ilgilendirmez’ dedi iç çekerek.

Avukat, onu dinledikten sonra boşanma kâğıdı hazırlayıp adalet sarayına gitti.

Avukat, gidince Talip Bey’in içi rahatladı ve kendi kendine ‘Senin yüzünden canımdan olamam. Bundan sonra o adamlarla kendin uğraşırsın’ dedi ve sekreterinden orta şekerli kahve istedi, keyifle yudumlamak için.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

 

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler,

MURAT CANPOLAT

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu