Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 7. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 7. Bölüm

Onu yerde baygın yatarken gören güvenlik görevlileri hızlıca yanına gidip bağlı olduğu yerden kurtardılar.

Güvenlik görevlilerden biri onun bağlı olduğu yerden kurtulmasından sonra yanına yaklaştı. Bilinicinin yerinde olup olmadığını kontrol etmek için omzuna hafifçe dokunup ‘Beyefendi iyi misiniz’ dedi. Ondan ses çıkmayınca bilincinin yerinde olmadığını anladı.

Onun bilincinin yerinde olmadığı anlaşılınca kalp masajı yapmaya karar verdi. Bundan önce de diğer güvenlik görevlisine 112’yi yani 1-1-2’yi aramasını istedi. Daha sonra göğüs hizasına oturdu. Onun boynunu ve göğsünü saran giysileri açtı. Ağzının içinde yabancı bir cisim olup olmadığını kontrol etti. Daha sonra hastayı çene kemiğinin uzun kenarı yere dik gelecek şekilde alnından bastırdı. Ardından eliyle çenesini tutup başını geriye doğru itti. Bu şekilde baş geri çene yukarı pozisyonuna getirdi. Hastanın solunum yapıp yapmadığını anlamak için eğilip kulağını burnuna yaklaştırdı. Elini de göğsüne koydu. Bu şekilde 10 saniye boyunca bak-dinle-hisset yöntemini uyguladı.

Hastanın solunum yapmadığı anlaşılınca kalp basısını uygulamak için göğüs kemiğinin alt ve üst ucunu tespit edip bir elinin topuğunu oraya yerleştirdi. Daha sonra diğer elini de bu elinin üzerine koyup birbirleriyle kenetledi. Ellerinin parmaklarını göğüs hizasına temas ettirmeden, dirseklerini bükmeden, göğüs kemiği üzerine vücudunu dik gelecek şekilde tuttu. Göğüs kemiği 5 cm aşağıya inecek şekilde 30 kalp basısı uyguladı. Bu işlemin hızını da 100 bası olacak şekilde ayarladı.

Bu işlemi uyguladıktan sonra elinin baş ve işaret parmaklarını kullanarak burnunu tıkadı. Daha sonra normal bir soluk aldı. Baş geri çene yukarı pozisyonunda iken hastanın ağzını içine alacak şekilde ağzına yerleştirdi. O şekilde hastanın göğsünü yükseltmeye yarayacak kadar nefesini hastaya üfledi ve soluğunun dışarıya çıkmasını bekledi. Bu hareketini bir daha tekrarladı.

Bu şekilde 112 gelene kadar devam etti. 112 gelince hastayla beraber ambulansa bindi. Hasta ambulansın içinde kendine gelince ona:

‘Beyefendi, sizi bu hale kim getirdi?’ diye sordu. Bu soru üzerine Bünyamin Bey, kesik kesik, ‘Talip, Talip Bey yaptı’ diyebildi.

Güvenlik görevlisi, hastanın ağzında ‘Talip’ diye bir isim duyunca ona:

‘Talip Bey’de kim?’ diye bir soru sordu. Bu soru üzerine Bünyamin Bey ‘O benim eski ortağım’ dedi huzursuz bir ifadeyle.

Acile geldiklerinde ilk kontrolden sonra servise çıkarıldı. Orada gerekli tedaviler yapıldıktan sonra hastane polisi geldi. Polis ona kendisini bu hale kimin getirdiğini ve şikâyetçi olup olmadığını sordu. O bu soru üzerine:

‘Memur Bey, beni bu hale getiren eski ortağım ve rakibim Talip Bey’ dedi sinirli bir ifadeyle, ‘O da ben de işlerimizi ilerletip büyüyebilmemiz için bir ihaleye girdik. Bu ihale benim ve onun için çok önemliydi. O yüzden sürekli beni tehdit ediyordu ihaleye girmemem için. Ben, onun tehditlerine pabuç bırakacak biri olmadığım için tehditlerini hiçe sayarak ihaleye girdim ve sonuçta ihaleyi kazandım. O da bunu kendisine yediremediği için adamlarıyla beraber kaldığım otelin odasını bastı ve beni bu hale getirdi. Güvenlik görevlisi olmasa burada değil de morg da olabilirdim. O yüzden kendisine çok minnettarım’ dedi ve bir müddet dinlendikten sonra polis memuruna ‘Gelelim ondan şikâyetçi olup olmadığıma. Memur bey, kötülüğe kötülükle karşılık vermek onun seviyesine inmek demektir. O yüzden ondan şikâyetçi değilim’ dedi, bu sözü üstüne basa basa söylemişti.

Polis memuru ‘şikâyetçi değilim’ sözünden sonra ona:

‘Emin misiniz şikâyetçi olmayacağınızdan’ diye bir soru sordu. Bu soru üzerine Bünyamin Bey, ‘Evet, eminim’ dedi, son kez. Bu söz üzerine hastane polisi ‘O zaman ben de bu davayı kapatıyorum’ dedi ve hastane odasından çıkıp gitti.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu