Aşk HikayeleriDini HikayelerMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 9. Bölüm

Dini Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 9. Bölüm

Salih, arkadaşının sitem dolu sözleri üzerine kafasını yere eğdi. Ona nasıl diyebilirdi ki tutukladıkları o kızı görmek istediğini. Hem görmek istese arkadaşı sormaz mı ‘o kızı neden görmek istiyorsun?’ o zaman ne derdi arkadaşına. Derdini söylemese bu seferde kızın neden burada olduğunu öğrenemezdi.

O ikilemdeyken komiser olan arkadaşı:

‘Salih, ne oluyor sana. Geldiğinden beri uzaklara dalıp gidiyorsun?’ diye, merak içerisinde sordu.

Salih, bu serzenişten sonra içindeki duyguyu anlatabilmek için derin bir nefes aldı. Ardından arkadaşına:

‘Yakup, bunu sana nasıl anlatacağım bilemiyorum. Biliyorsun bugüne kadar annem hariç bütün kadınlardan hep uzak durdum. Onlar bana yakınlaşmaya çalıştıysa da yüz vermedim. Çünkü onların yalakalığını, yapmacık tavırlarını görüyor ve ondan dolayı da uzak duruyordum’

Bunları söylerken komiser Yakup, arkadaşının sözünü nereye getireceğini merak ediyor, sabırla onu dinliyordu.

‘Bugüne kadar hep böyle devam ettim. Bundan onbeş veya yirmi gün evvel bir rüya gördüm. Rüyamda beyazlar içerisinde yüzü peçeyle kapalı bir kadının bana doğru geldiğini gördüm. O bana doğru geldikçe kalbim sanki yerinden çıkacakmış gibi atıyor, heyecanlanıyordum. O benim yanıma kadar geldi ve durdu. Ardından yüzündeki peçesini açtı. Onu açar açmaz ay yüzü ortaya çıktı. Yalnız hüzün doluydu. Sanki beni kurtar diye bakıyordu. O ay yüzlü bakışı birden bire soldu ve geri adım atıp geldiği yöne doğru gitti. O gidince bende peşinden gittim. O gitti ben peşinden. Bir müddet o şekilde devam ettikten sonra bir adam karşıma çıktı ve bana;

‘Kızımı düştüğü durumdan kurtar. Yalvarırım sana kızımı düştüğü durumdan kurtar’ dedi ve ortadan kayboldu. O kaybolduktan sonra bende rüyadan uyandım’ dedi, utana sıkıla Komiser Yakup, Salih’i dinledikten sonra ona:

‘Salih, benim yanıma rüyanı anlatmak için mi geldin’ dedi, dedi serzenişli bir ifadeyle.

Salih, Komiser Yakup’un kendisini yanlış anladığını görünce ona:

‘Hayır, senin yanına bunun için gelmedim’ dedi arkadaşının kendisini yanlış anlamasından kurtarmak için.

Komiser Yakup, arkadaşının sözlerinden sonra ona

‘Eee, peki niçin geldin buraya? De hadi içindeki duyguları. Söyle ki hem sen rahatla hem ben rahatlayayım’ dedi. Arkadaşının içindeki duyguları aktarıp rahatlaması için.

‘Aslında ben buraya tutuklayıp getirdiğiniz o bayan için geldim’ dedi ağzındaki baklayı çıkararak.

Komiser Yakup, arkadaşının ağzındaki baklayı çıkarmasından sonra ona:

‘Salih, yoksa o…’

‘Evet, o’ dedi Salih yüzü kızararak. Daha sonra arkadaşına ‘O ne yaptı ki tutuklayıp getirdiniz?’ diye sordu, onun neden tutuklandığını anlayabilmek için.

Komiser Yakup, arkadaşının derdini anladıktan sonra gülümsedi. Ardından çay ocağından çay söyledi. Çaycı çaylarını getirince arkadaşına:

‘O çalıştığı evdeki hanımının oğlunu yaralamış. O yüzden burada’ dedi onun neden geldiğini anlatabilmek için.

Duydukları karşısında üzülen Salih, yutkundu. Ne diyeceğini bilemedi. Yıllardır aradığını bulmuştu. Aradığı bir adım ötesindeydi ama bir o kadar da uzaktı.

Ona nasıl açılabilirdi ki, o aşağı da tutukluydu. Ayrıca yakınlığı olmadığı için kendisiyle görüştürmeyebilirlerdi de. O yüzden karamsar bir şekilde ayağa kalktı. Arkadaşına çay için teşekkür ettikten sonra karakoldan çıktı. Arabasına binip hüzünlü bir şekilde evine gitti.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu