Aşk HikayeleriDini HikayelerMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 6. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 6. Bölüm

Bünyamin Bey, Talip Bey’le konuştuktan sonra teklifin sonucunu beklemek için kalacağı otele geçti. Abdestini aldı. Önce vakit namazını kıldıktan sonra kazaya kalmış olan namazlarını kıldı. Namazın sonunda ellerini açıp verdiği teklifin hakkında hayırlı olmasını istedi. O dua ederken Talip Bey’de odasında bir sağa bir sola gidip geliyor, rakibi hakkında ne yapabilirim diye düşünüyordu.

Ertesi gün verdikleri teklifin kime çıkacağı belli oldu. Bünyamin Bey’in verdiği teklif kabul edilmiş, Talip Bey’in verdiği teklif makul bulunmamıştı.

Talip Bey, verdiği teklifin kabul edilmemesini içini yedirememişti. Bu yüzden de adamlarıyla beraber Bünyamin Bey’in kaldığı odayı bastı. Onu uyuduğu yatağından zorla kaldırdı. Adamları ellerindeki silahları kafasına tuttu.

Bünyamin Bey, kafasına silah dayanmasına rağmen hiç korku belirtisi göstermiyordu. Bu durum Talip Bey’in ve adamlarını iyice çileden çıkardı. Adamlarından biri silahın kabzasıyla onu kafasına vurup bayılttı.

O bayılınca Talip Bey, orada bulunan bir sandalyeye bağladı. Ardından adamlarına onu ayıltmaları için emir verdi. Adamları aldıkları emir üzerine bir sürahi dolusu suyu başından aşağıya boşalttılar.

Bünyamin Bey, sürahi dolusu suyu yiyince kendine geldi ve sandalyeye bağlı olduğunu gördü. Debelenip kurtulmaya çalıştı ama buna muvaffak olamadı.

Talip Bey, onun debelenmesini kahkahayla izledi. Gülmesi bitince ona:

‘Bünyamin Bey, ben sana demiştim bu işe girme diye. Bak girdin başına neler geldi’ dedi sinir bozucu bir ses tonuyla.

O bağlı olmasına rağmen metanetini hiç kaybetmiyor, korku belirtisi göstermiyordu. Bu durum ise Talip Bey ve adamlarını oldukça çileden çıkarıyordu.

Bünyamin Bey, kafasını kaldırıp Talip Bey’e acır gibi baktı. Ardından onlara ‘Size sadece acıyorum’ dedi, olumsuz bir ifadeyle. ‘Evet, acıyorum çünkü benim gözümde zavallısınız. Kendinizi güçlü zannediyorsunuz, ama unutmayın ki bir insan kendini güçlü hissederek kibirlendiği andan itibaren düşmeye başlar. İşte bundan dolayı size acıyorum’

Talip Bey, onu duymayacak kadar kibirliydi. O kadar ki karşısındaki kişiyi böcek gibi görecek kadar kibirliydi. Bu da onu hatalara sürüklüyordu. Fakat kibrinden dolayı hatalarını bile göremiyordu.

Onun adamlarından biri kendilerine hakaret edilmesine daha fazla tahammül edemeyip Bünyamin Bey’in yüzüne şiddetli bir yumruk attı ve onun bayılmasına sebep oldu. Talip Bey, adamının tutumu karşısında ona:

‘Ne yaptın sen aptal adam. Biz şimdi ondan istediğimizi nasıl alacağız ha’ dedi kızgın bir ifadeyle.

Adamı kem küm ettikten sonra:

‘Şey, efendim bize hakaret etmesine tahammül edemedim’ dedi korkak bir ifadeyle.

‘Tahammül edememişmiş, ulan ondan alacağımızı alamazsak neler olabileceğini tahmin edebiliyor musun?’ dedi bağırırcasına

‘Şey, efendim özür dilerim’ dedi adamı mahcup bir ifadeyle.

Talip Bey, kızgınlıkla adamına vuracaktı ki diğer adamlarından biri koşarak yanlarına geldi ve onlara gürültüden dolayı otelin güvenlikçilerinin gelmekte olduğu söyledi. Bu haberi alan Talip Bey ‘kahretsin’ dedi ve yere tükürdü. Ardından adamlarına hiçbir delil bırakmadan ortalığı toplamasını istedi. Adamları ortalığı toplayınca Bünyamin Bey’i orada bırakıp ortadan kayboldular.

Güvenlik görevlileri odaya geldiklerinde Bünyamin Bey, yerde baygın bir şekilde yatıyordu, üstelik sandalyeye bağlı bir şekilde.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

 

MURAT CANPOLAT

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu