Skip to main content

Oz Büyücüsü Hikayesi XII. Bölüm; “Kötü Cadı”

Oz Büyücüsü Hikayesi XII. Bölüm; “Kötü Cadı” Hikaye Oku: Yeşil favorili asker onlara Zümrüt Şehir’in sokaklar boyunca, Kapı Muhafızı’nın odasına kadar eşlik etti. Bu görevli büyük kutuya geri koymak için arkadaşlarımızın gözlüklerini çıkardı ve onlara nazikçe kapıyı açtı. “Batı’nın Kötü Cadısı’na hangi yoldan gidiliyor?” diye sordu Dorothy.

Devamını Oku

Tilki İle Değirmencinin Masalı 

Tilki İle Değirmencinin Masalı Masal Oku: Vakti zamanında bir değirmenci varmış. Bu değirmencinin de pek çok tavuğu varmış. Tilkinin biri bu tavuklara müptela olur. Bir gün değirmenciye der ki: “Değirmenci, eğer bana bir tavuk verirsen sana ömrünce unutamayacağın bir iyilik yapacağım.” “Yahu sen benim tavuklarımdan ne istersin, bırak benim yakamı. Seni vurup öldürürüm, eceline mi susadın?”

Devamını Oku

Oz Büyücüsü X. Bölüm; “Kapı Muhafızı”

Oz Büyücüsü X. Bölüm; “Kapı Muhafızı” Hikaye Oku; Korkak Aslan gelinciklerin ölümcül kokularını uzun süre soluduğundan uyanması uzun sürdü, ama gözlerini açıp arabadan indiğinde hayatta olduğu için çok sevinçliydi. “Elimden geldiği kadar hızlı koştum, ama çiçeklerin kokusu çok yoğundu,” dedi, oturup esneyerek, “Beni oradan nasıl çıkardınız?”

Devamını Oku

Hikaye Oku; Altın Beyinli Adam

Hikaye Oku; Altın Beyinli Adam Hikaye Oku; Mektubunuzu okurken, madam, vicdan azabı duyar gibi oldum. Hikayelerimin hep böyle kasvetli şeyler olmasından ötürü kendi kendime içerledim. Ve bugün size neşeli, hem de çılgınca neşeli bir masal anlatmayı aklıma koydum. Öyle ya canım, ne diye kederli olacakmışım! Paris’in sislerinden bin fersah uzakta, misket şarabıyla dümbelekler ülkesinde, günlük […]

Devamını Oku

Oz üyücüsü IX. Bölüm; Farelerin Kraliçesi

Oz üyücüsü IX. Bölüm; Farelerin Kraliçesi Çocuklar İçin Macera Hikayeleri; “Sarı tuğla yoldan çok da uzak olmamalıyız,” dedi Korkuluk, kızın yanında durarak, “neredeyse akıntının bizi sürüklediği mesafe kadar yürüdük.” Teneke Adam tam konuşacakken zayıf bir hırıltı duydu ve başını döndürdüğünde (menteşelerin üzerinde rahatça dönüyordu) çimenlerin üzerinden onlara doğru gelen garip bir hayvan gördü.

Devamını Oku

Japon Masalları; “Palamut”

Japon Masalları; “Palamut” Masal Oku; Bir zamanlar, bir köyde üç oğlu olan bir baba varmış. Büyüğü ve küçüğü düzgün çocuklarmış, iyi ve hızlı çalışır, bir dakikalarını boş geçirmezlermiş. Köy halkı onları över, bu çocukların ileride tutumlu, iyi köylüler olacaklarını söylermiş. Buna karşılık, ortancaları Cinroku farklıymış. Aylak huysuz değilmiş ama ilginç öyküler dinlemeye bayılırmış.

Devamını Oku

Oz Büyücüsü V. Bölüm; “Teneke Adam’ın Kurtuluşu”

Oz Büyücüsü V. Bölüm; “Teneke Adam’ın Kurtuluşu” Hikaye Oku; Dorothy uyandığında, güneşin ışınları parlıyor, çoktan uyanmış olan Toto kuşları kovalıyordu, Korkuluk ise köşede dikilmiş onu bekliyordu. “Su bulmalıyız,” dedi kız. “Suyu ne yapacaksın?” diye sordu Korkuluk.  “Yüzümü yıkayacağım ve kuru ekmek boğazıma takılmasın diye içeceğim.”

Devamını Oku