Aşk HikayeleriMeryem Sude Küçükbaş

Kalbini Saklayan Adam

Kalbini Saklayan Adam

Vaktin birinde, güzel bir ormandaki küçük bir kulübede yapayalnız bir adam yaşıyormuş. Bu adam, zamanında insanların en karanlık yönlerini gördüğü için kendini onlardan soyutlamış. Hayatta değer vermeye layık tek varlıkların kitaplar ve yıldızlar olduğunu düşünüyormuş.
Her gece ormanın en karanlık noktasına gider, çimlere sere serpe uzanarak yıldızları seyredermiş. Yıldızları seyrederken dipsiz bucaksız hayallere dalıyormuş. Farkında olmasa da bu hayallerde hep bir kadın oluyormuş; yaşamına neşe katacak, insanlara olan inancını yenileyecek, aydınlığıyla gecesini gündüze çevirecek bir kadın. Adamın hayalleri varmış, fakat hayallerinin gerçekleşebileceğine inanmıyormuş. Bu yüzden hayalleri hep yıldızlar kadar uzakmış ona.
Yıllar böyle geçip gitmiş. Mevsimler değişmiş, doğa kendini yenilemiş, fakat adam hep aynı kalmış. Korkuyormuş yeniliklerden, değişikliklerden. Hayatının altının üstüne gelmesinden korkuyormuş. Bir kere acımasızlıklarını gördüğü insanların canını bir kez daha yakmalarından korkuyormuş. Hiç haberi yokmuş hayatının altının, üstünden daha güzel olabileceğinden. Bilmiyormuş insanların arasında hala başkalarının iyiliğini isteyenler olduğunu.
Adam yine bir gece ormandan dönmüş. Yatağına yatmış ve uykuya dalıp günü nihayetine erdirmiş.
Gece rüyasında bir ses ona uyanıp dışarı çıkmasını söylerken aniden uyanmış. Yerinden fırlayıp üstüne bir ceket almayı aklına bile getirmeden dondurucu geceye koşmuş. Ay o denli parlakmış ki ormanın sonundaki tepecik bile net bir şekilde görünüyormuş.
Adam neden böyle dışarı fırladığını bilmiyormuş bile. Her şey her zamanki gibi görünüyormuş. Ormanda sıradışı bir şey görebilmek için dikkatle bakınmaya başlamış. Bir işaret arıyormuş.
Tam pes edip evine geri dönmek üzereyken, gözleri aniden ormanın sonundaki tepeye ilişmiş. Dikkatlice baktığında, şaşkınlıktan nefesi kesilerek birkaç adım gerilemiş. Çünkü tepenin üstünde bir kadın silüeti görünüyormuş!
Kısa bir şaşkınlık anından sonra, buz gibi havaya rağmen ter içinde kalmış olan adam, ne yaptığını fark edemeden tepeye doğru koşmaya başlamış.
Ne tepede parıldayan dolunayı, ne ötüşen cırcır böceklerini, ne dondurucu havayı fark ediyormuş. Soğuk rüzgar yüzüne çarpıp yerini soğuturken, onun gözleri yalnızca tepedeki kadın silüetine odaklanmış.
En sonunda nefes nefese oraya ulaştığında, kendisini, ışıl ışıl bir gülümsemeyle yıldızları izleyen bir kadın karşılamış.
Adamın aklı başından gitmiş. Yıllardır hayalini kurduğu, rüyalarında gördüğü, hep gelmesini beklediği kadın karşısında duruyormuş!
Ne yaptığının farkına varmadan birkaç adımda kadının karşısına geçmiş ve ellerini sıkıca tutarak gerçekliğinden emin olmaya çalışmış. Kadın ona gülümsemeye devam ediyormuş. Adamın yıllar sonra gördüğü ilk gülümsemeymiş bu.
Adam kadına sarılmak için bir hamle yapacak olmuş fakat kadının yüzündeki gülümseme solunca durmuş ve dikkatle ona bakmış. Kadın, büyüleyici sesiyle konuşmuş.
” Çok geç kavuştuk. Artık vakit doluyor. Zamanımız kalmadı. Bana sarıldığın an, ikimiz de bu dünyadan gideceğiz. ”
Bu sözler üzerine adam hüzünle gülümsemiş ve kafasını çevirip arkalarında kalan ormana, yıllarca ona ev olan o büyüleyici mekana son bir kez bakmış.
Sonra, nazikçe kadını kendine çekmiş ve sıkıca sarılmış.
O an etrafa büyük bir ışık yayılmış. O gece onları uzaktan izleyen biri olsaymış, iki parlak noktanın yukarı doğru yavaşça süzülerek karanlık gökyüzünde yerlerini aldıklarını görecekmiş.
O günden sonra, adam ve kadın, gökyüzünden yeryüzündekilere tatlı tatlı göz kırpan iki yıldız olarak yaşamışlar…

Meryem Sude Küçükbaş

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

27 Yorum

 1. Yorumların hepsi sıf bir bayan olmanızdan dolayı övgü içermekte ben aynı şeyleri söyleyemeceğim ne yazık ki. Hikayenizin dili iyi değil, daha iyi olabilirdi. Bunun içinde karşınızdaki birine anlatıyor gibi değilde karakter oluşturup onu konuşturarak yazmanızı tavsiye ederim.cümlelerde akıcı değil insan okurken yoruluyor dil üzerine daha fazla çalışırsanız daha iyi olabilirsiniz. Hikaye ya da öykü yazan fakat başarılı olamayan insanların en büyük zafı dil üzerine değil konu üzerine odaklanmaları konu ne kadar güzel olursa olsun dili iyi değilse okuyucu için bir şey ifade etmez nette bunları beğenen insanlar olsa dahi gerçek anlamda kimse böyle bir hikayeyi yayınlamaz.

  1. Yapıcı eleştirileriniz için teşekkür ederim. Haklısınız, henüz yolun çok başındayım. Zaten burada yazdıklarımla sadece ileride yazacaklarıma hazırlanmaya, eleştirileri dikkate almaya çalışıyorum. Sizi de dikkate alacağım, umarım daha güzel hikayelerde tekrar görüşürüz. İyi günler. :)

   1. Ben teşekkür ederim. Sizde bunu çok iyi biliyorsunuz ki bizim ülkemizde ne yazık ki beğeni ve eleştiriler pek sağlıklı olmuyor bir bayansanız sıf bundan ötürü yazdığınız şey çok kötü dahi olsa( sizin ki kötü demiyorum) yinede yalakalık için beğenirler.Bir yazının iyi olmasını belirleyen görüntüleme sayısıda değildir. Etkili bir başlık seçersiniz daha fazla tıklanır, fakat önemli olan yazınızın kalitesidir. İlk eleştirim size olmakla birlikte sonraki konuda yazıları paylaşan kişiler ile ilgili, bazı yazılar için ek olarak çok güzel bir yazı ,çok etkileyici gibi ibareler kullanılıyor bir bakıyorsun okumaya bile değmeyecek bir yazı buda çok yanlış sıf tıklama almak için yapılar bir kurnazlık ama okuyucuyu altatmaktan başka birşey de değil , saygılar ve başarılar.

    1. Evet, bu konuda haklısınız, maalesef ki ülkemizde artık gerçekten kaliteli yazılara önem verilmiyor. Gerçek yazarlar keşfedilemezken kalitesiz yazarlar göz önüne atılıyor. Neyse ki benim bu konuda hiçbir zaman bir iddiam olmadı, hikâyelerimi de yalnızca eleştirileri dikkate alabilmek için yayınlıyorum çünkü dediğim gibi henüz yolun çok başındayım ve bu konuda büyük umutlarım var. Sizden de bir büyüğüm olarak eleştiri ve tavsiye almak beni mutlu eder. Tekrar teşekkür ederim. :)

     1. yoo estafurlah ben sadece düşüncelerimi söylemek istedim bende sizin ileride daha iyi olmanızı istediğim için böyle bir eleştiride bulunmak istedim ve inanıyorum ki ileride daha iyi olacaksınız bunun için yazmaya devam. sitede gerçekten iyi yazan azda olsa yazarlarda var yok değil kimsenin hakkını yiyemem bak bir örnek vereyim gerçi umarım yazan arkadaş bana kızmaz geçenlerde ihanet bıçağı diye biryazı okudum siz okudunuz mu bilmem ama o kadar profesyonel yazılmış ki hatta okuduktan sonra yazarına özenle baktım acaba alıntı mı diye dili o kadar etkili ki anlatamam fakat aynı arkadaşın dün bir yazını daha okudum resmen benim için hayal kırıklığı oldu o kadar etkili bir dil kullanan biri son yazısında neden o kadar basit bir yazı yazdı şaşırdım kötü demiyorum ama ikisi arasında çok fark var. yazarken işte dilin ve anlatımın okuyucu açısından ne kadar önemli olduğunu anlayın ve yazılarınızı ona göre yazın ki başarıyı yakalayabilesiniz.

     2. Evet, o yazıyı ben de okudum. Gerçekten etkileyiciydi, o yazıya yaptığınız yorumları da merakla okudum. Zaten yazılara yaptığınız yorumları hep takip ediyordum, benim hikayeme de bir eleştiri yapmanız beni mutlu etti. Bu konuda sizin yapıcı eleştirilerinize güveniyorum. Merak ediyorum da, siz de yazmakla ilgileniyor musunuz?

     3. daha önceleri bir ara yazıyordum ama uzun zamandır okumayı tercih ediyorum aslında pek hikaye ya da öykü okumam roman okumayı çok seviyorum işte bazen yeteri kadar zamanım olmadığında böyle bir solukta okuyabileceğim güzel yazılar arıyorum ama ne yazık ki üzülerek söylemek istiyorum iyi olan şeylere rastlamak gerçekten çok zor.yazı o kadar iyi bir dile sahip olacak ki taa en başında bir çengel atıp okuyucuyu yakalayacak yazar ve peşinden sürükleyecek şunu hiç bir zaman unutmayın siz ne konuda yazarsanız yazın sizden önce o konu defalarca yazılmıştır önemli olan konunun farklı etkili olması değil aynı şeyi bile farklı anlatabilmek önemlidir yani dil dil bana göre dil başka bir şey demiyorum umarım bu konuda kendinizi geliştirirsiniz inanın dil konusunda başarılı olur ne konuda yazdığınızın hiç bir önemi kalmayacak artık .

     4. Gerçekten haklısınız. Yazının dili önemli. Zaten yazının dili iyi olmadığı sürece ne kadar içten yazılırsa yazılsın okuyucu duyguyu hissedemez. Bir söz vardı, söyleyen kişiyi hatırlamıyorum ama söz çok net aklımda. ” Bu güne kadar yazılabilecek her konu yazılmıştır. O yüzden artık yazarlar konudan çok yazının diline önem vermelidir. ” Bu konu çok kapsamlı bir konu.

     5. Sevgili okuyucu; öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, güzel konulara temas etmişsiniz. Söylediklerinizin büyük bir bölümüne katılıyorum. Tek bir konu hariç. Yazmış olduğum öyküyüleri beğenmeniz ya da eleştirmeniz her ikiside benim için onurdur. Asla eleştiriye kapalı biri değilim fakat bilmediğiniz bazı durumlar söz konusu, sizin bahsettiğiniz gibi karakter belirterek yazdığım bir yazım sansüre uygulandığı için ben kaldırılmasını istedim. Bir diğer öykümde site yönetimi tarafından ideolojik bulunduğu için(ki bu durum asla söz konusu dahi olamaz) yayınlanmadı.Yani herşey ne yazıkki sizin elinizde olmayabiliyor, aa bu arada merve hanım sizinde başarılarınızın devamını diliyorum.

     6. Benim hikayeme benimle ilgili olmayan birçok konuyla ilgili uzun bir yorum yazmanız benim için hiç sorun değil de, sonda adımı yanlış yazmanız ve alelade bir şekilde zorunluluktan başarılarımın devamını dilemeniz zoruma gitti. Yine de teşekkür ederim, ben de sizin başarılarınızın devamını dilerim.

     7. A evet haklısınız çok üzgünüm sonradan fark ettim ama ne yazik ki düzeltme imkanı yoktu ne olur bağışlayın beni sizi kırmak istemezdim ne diyeceğimi bilemiyorum. Ben bir bayanı üzecek kadar erkek olmadım henüz, umarım bu hatamı affedebilirsiniz. Bu arada küçük bir düzeltme. Sizin için söylediklerim konusunda yanılıyorsunuz, geçiştirmek için öylesine söylemedim.

     8. Ben teşükkür ederim Meryem( bu ismi bundan sonra hatalı yazmam imkansız) Beni affettiğini bilmek güzel, sizi mutlu etmek daha da güzel. En güzel kelimeler sizin kaleminizde cümle olması dileğiyle, saygılar.
      Not: “Benim hikayeme benimle ilgili olmayan birçok konuyla ilgili uzun bir yorum yazmanız…” buna gülmüştüm ,güzeldi. Bu kadar uzun ve bir çok konu hakkında konuştuğumu fark etmemiştim :)

     9. ben bir bayanı üzecek kadar erkek olmadım henüz. vay süper söz aldım bunu. meryem hanım başarılar hikayelerinizin devamı gelir inşallah

     10. Sizin gibi birinin bir insanı incitmesi imkansız gibi. Yorumumda da o kısmı yazarken ben de gülmedim değil açıkçası. Kızmadığınızı bilmek sevindirici. :) Zihninize ilham, kaleminize güç dilerim. İyi hayatlar. :)
      Not: Size de teşekkür ederim Nur Hanım. Hayatınızda başarılar. :)

  2. Teknik , kurallar tek başına hikaye yazabilir mi ? Aslolan duygu.o olmadan olmaz. Demek ki bunu geçirmeyi başarmış bazılarına. .

 2. Nasıl da sarsıcı. . Hiç ummadığın anda gelen davetsiz misafir de olsa sevginin aşkın asla geri cevirilmemesi gerekir . Bakarsın bir daha ugramayiverir. . Yüreğinize sağlık!

 3. hikayenin neticesi anlamsız olmuş. adam hayal ediyor yıllar sonra buluyor sarılıp ölüyor. olaya biraz daha farklı şeyler katmalıydın ne bileyim olaya bi tema falan işlemeliydin. yada işlediğin temayı daha belirgin hale getirmeliydin. e bide aşk bu insan gerçeklik arıyor o kadar yalan aşk maduru olunca tabi. gerçek bi aşk önemli. sevgiler…

  1. Benim asıl dikkat çekmek istediğim konuyu yakalamışsın aslında tam olarak. Bazen insan aşk için hiç yapılamayacak fedakarlıkları yapabiliyor. Yıllarca bekliyor bazen, bazen ise sevdiği için ölümü bile göze alıyor. Aşk, fedakarlıklar olmadan bir hiç oluyor. Fazla uzatmamamın nedeni ise bu konuyu okuyucuyu sıkmadan aktarabilmeyi başarabilmek. Kısa ve öz olunca mesaj daima daha iyi anlaşılıyor.
   Yorumun ve dikkate alışın için teşekkür ederim.
   Sevgiler…

  1. Adımı vererek tabii ki paylaşabilirsin, mutlu da edersin. Paylaşırsan eğer paylaştığın yerin linkini atmayı unutma. ^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu