Aşk Hikayeleri

Frida Kahlo’dan Aşkı Diego’ya

Aşk

Frida Kahlo’dan Aşkı Diego’ya

Vazgeçmek kolay olmasa gerek, hem de canın hala yanarken? Umut artık kurak bir tarlaya döndüğünde, sevginin yeşermeyeceğini fark etmek ve köklerini sökmek. 47 yıllık hayatına acının her tonunu resmeden Frida Kahlo, bu kısacık ömre Diego’yu biricik aşkını sığdırabildi.

Ama hep eksikti, yorgundu ve hüzünlüydü. Deyim yerindeyse taptığı kocası tarafından bir çok kez aldatıldı, yarı yolda bırakıldı ve sevgisiz bırakıldı. Taki artık dayanamayacağını anladığında ise vazgeçme eşiğine ulaştı. Kendi sözleriyle, kalbinin işi ele almasına izin vererek yazdı mektubunu.

“Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim.

Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.

Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim.

Düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim.

Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim.

Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim.

Tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden “sen” olduğun için vazgeçtim.

Bencil olduğun için vazgeçtim.

Bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi, çünkü sevgim yüceydi.

Ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini anladım.

Bu yüzden ben de senden vazgeçtim.”

Hikaye, şiir, hikaye okuma, aşk hikayeleri, aşk şiirleri, ağlatan hikayeler, duygusal hikayeler, hikaye okuma sitesi, en güzel hikayeler, en iyi hikaye okuma sitesi, seçme hikayeler, secme hikayeler, en iyi hikaye sitesi, hikayeler, hikaye okumak.

Hikaye, ağlatan hikayeler, duygusal hikayeler, şiir, hikaye okuma, aşk hikayeleri, en iyi hikaye sitesi, hikayeler, hikaye, aşk şiirleri, ağlatan hikayeler, duygusal hikayeler, hikaye okuma sitesi, en güzel hikayeler, en iyi hikaye okuma sitesi, seçme hikayeler, secme hikayeler, en iyi hikaye sitesi, hikayeler, hikaye okumak.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu