Aşk HikayeleriDini HikayelerMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 5. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 5. Bölüm

Bünyamin Bey, yine iş gezisine çıkmıştı. Antalya’ya gidecek orada anlaşma yapıp geri dönecekti. İlk uçakla Antalya’ya indi. Orada onu çetin bir pazarlık bekliyordu. Rakibi dişliydi ve onu sürekli tehdit ediyordu.

O buna rağmen her şeyin Allah Teâlâ’dan geldiğini biliyordu. O yüzden de içi rahattı. O rahatlıkla pazarlık yapacağı yere girdi. Teklifini sunup dışarıya çıktı. Dışarıda onu rakibi bekliyordu. Rakibi ona:

‘Bünyamin Bey, size kaç sefer söyledik bu işe girmeyin diye, ama siz anlamadınız. Galiba siz canınıza susadınız’ dedi tehdit edercesine.

Bünyamin Bey, bu tehdit karşısında sadece gülümsemekle yetindi ve oralı bile olmadan yürüyüp gitti. Rakibi bu durum karşısında sinirden küplere bindi. Sinirden adeta burnundan soluyordu.

Rakibi olan Talip Bey, onun yürüyüp hiçbir şey demeden gitmesini hazmedemedi. Bu yüzden koşarak onu durdurdu. Ardından ona:

‘Bünyamin Bey, böyle hiçbir şey demeden çıkıp gidemezsin’ dedi tıslayarak.

Bünyamin Bey, onun tavrına daha fazla tahammül edemeyip ona:

‘Bakın Talip Bey, sizin bu işe ihtiyacınız olduğu gibi benim de ihtiyacım var. Bu işin kime nasip olacağını ancak Allah Teâlâ bilir. O yüzden benim için oldukça rahat, ama ya senin için’ için sözünü vurgulayarak söylemişti. Ama Talip Bey’in bundan anlayacağı yoktu. Çünkü hırsı kendisini öyle kaplamıştı ki gözü hiçbir şeyi görmüyordu. ‘Senin için öyle kararmış ki gözün hakikatleri görmez olmuş’ dedi gözlerinden ateş çıkarcasına.

Yazan – Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu