Aşk HikayeleriUmut Canverdi

Hikaye Okuma “Mürekkep Kadın” Hikayesi

Hikaye Okuma

Hikaye Okuma “Mürekkep Kadın” Hikayesi

Ben.
Vefa Sonveda. Deliriyorum. Hayır hayır… Boğuluyorum belli ki. Nefes alamıyorum. Her nefes alışımda bir gam takılıyor boğazıma. Yutamıyorum. Yutkunamıyorum. Bilin istediğimden değil, anlayın istediğimden yazıyorum. Tiksiniyorum menfaat ilişkilerinizden. Menfaatiniz bitince tası tarağı toplayıp göç edişinizden. Ama Aybike farklı. Size anlatsam onu hepiniz kendi açınızdan bir sebep arayacaksınız beni sevişinde. Ama söyleyeyim yok bir sebebi. Sadece seviyor. Sebebsizce. Siz beni boğarken o bana nefes oluyor. Aş oluyor ekmek oluyor. Yar oluyor.

Deliriyorum düpe düz. Hikaye okuma

Kendi yazdığım, aslında hiç varolmayan, aradığım ve bulamadığım kadına aşık oluyorum. Ama ne mümkün onu sevmemek. Ne mümkün sizden birini herşeyin farkındayken kabul etmek.

– Başka bir şey yazmamış mı ?

– Hayır efendim. Bu son. Kriminal bulgulara göre yazıdan kısa süre sonra ateşlenmiş silah. Yakın mesafeden tek el. Tüm bulgular intihar diyor.

– Yazın o vakit dosyasına.

– Ama efendim. Doğrudan suç olmasa bile bir kişinin yaşam sevincini köreltmek cinayet sayılmaz mı?

– Biz polisiz. Edebiyatçı da değiliz. Ruh bilimcide.

Kapandı kapı. Sert amir çıktı.

Hilal evrakları topladı. Dosyaya söylenildiği gibi yazdı. “İntihar”

Eve dönerken bir kaç kitapçı gezdi. Bulamadı aradığı kitabı. Eve biraz kalmıştı ki bir ara yolda küçük eski bir sahaf ilişti gözüne. Son bir çare girdi kapıdan içeri. Masada yarı uykulu yarı uyanık oturan adam ayağa kalktı gözlüğünü çıkardı ve:

– Hoşgeldin güzel kızım. Aradığın ama bulamadığın bir kitap mı var ?

– Evet efendim. Ama eski bir şey değil. Vefa Sonveda isimli bir yazarın “Mürekkep Kadın” isimli kitabını arıyorum.

– Ne yazarı ne kitabı hiç duymadım. Ama burda herşey alfabetik sıraya göre dizili. Benim gözlerim çok görmez. Şu sıradan son raflara bakalir misin sana zahmet. Hikaye okuma

– Tabiki.

Bir umutla girdi rafların arasına. Vefa Vefa Vefa !

İşte burada. Vefa Sonveda.

– Buldum efendim. Ne kadar ücreti.

– Ne kadar verirsen güzel kızım.

Hilal adamın iyi niyetini kötüye kullanmış olmamak için bütün içtenliğiyle çıkarıp 50 tl bıraktı masanın üstüne. Adamcağız paraya bakıp bu çok fazla dedi. Hilal birazı kitapın ücreti birazı iyi davranışınızın birazı da hala insanlara olan güveninizin deyip çıktı dışarı.

Kitapın kapağında salıncak bağlanmış dallarında sadece bir yaprak kalmış ulu bir ağaç vardı. Salıncakta bir kadın. Saçları ateşten. Gözleri gökyüzünden. Bembeyaz bir elbise giymiş. Kahkaha atarcasına gülüşüyle onu sallayan uzun boylu gözlerinin içi tarifsiz bir mutlulukla ışıl ışıl olan adama bakan bir kadın. Arka yüzünde:

Menfaatsiz sevenlerin öyküsünü anlatan bu kitap ne önsözünde, ne arka kapağında okunmak için sizi etkilemeye çalışmayacaktır. Zaten gereken okuma isteğini bu çağda menfaatsiz seven herkes içinde bulunduruyor. Yazıyordu.
Garip dedi Hilal. Bir okuyalım bakalım. Hikaye okuma

Umut CNVRD

Hikayenin Bölümleri

1.Bölüm

2.Bölüm

Hikaye Okuma, Mürekkep Kadın, Hikayesi, hikaye arşivi, hikaye, hikaye oku, hikaye okuma sitesi, hikayeler, hikayelerimiz, aşk hikayeleri, aşk, imkansız aşk, intihar, yazar, okur, kitap, öykü, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu