Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 2. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 2. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi, Kızın çaresizliğini gören genç adam çekingenliğini bir tarafa bırakıp bağırarak:

‘Bırakın onu, yoksa…’ dedi ellerini yumruk yaparak.

Onun sesini duyan serserilerin biri:

‘Sen canına mı susadın? Biz, altı kişiyiz. Oysa sen tek kişisin’ diyerek genç adamı küçümsüyordu.  Oysaki onların bilmediği genç adamın karatede siyah kuşak sahibi olduğuydu.

Yıllar Öncesi…

Anne ve babasının ölümünden sonra onun doktoru Fırat Yılmaz,  kendisini yalnız hissetmesin ve kendisini korusun diye karateye yazdırmıştı. O da anne ve babasının acısını karateyle atlatmış, hatta siyah kuşak sahibi olacak kadar kendisini yetiştirmişti, ama çekingenliğini bir türlü yenememişti. Lakin söz konusu yardım isteyen birileri oldu mu çekingenliğinden anında sıyrılıyordu.

Günümüz…

‘Sayı önemli değil’ dedi genç adam ‘Önemli olan cesaret’

‘Yaa öyle mi?’ dedi serserilerden biri ‘Bakalım cesareti işe yarayacak mı?’ dedikten sonra arkadaşlarına işaret ederek gencin etrafını sardılar.

Onların etrafını gören genç, üzerine ilk geleni uçan tekme ile savurdu. İkinci geleni ise kolundan tutarak yere serdi. Onun kolay lokma olmadığını anlayan serseriler geri çekilmişlerdi.

‘Ne o korktunuz mu?’ dedi genç adam, onlara bakarak.

Saldırganlar, onun sözlerinden sonra hep beraber üzerine saldırmışlardı, ama nafile. Her biri dayak yiyerek yüzüstü düşmüşlerdi. Onların yere düşmelerinden sonra onalara:

‘Sizi polise teslim etmeden çekip gidin buradan ve bu hanımefendiyi bir daha rahatsız etmeyin, yoksa yine beni karşınızda bulursunuz ve bu sefer sizi polise teslim etmekten de çekinmem’ dedi bağıra bağıra. Bunu derken adeta gözlerinden ateş saçıyordu. Onun çetin ceviz olduğunu anlayan saldırganlar özür dileyerek, oradan uzaklaşıp gözden kayboldular.

Saldırganlar gözden kaybolduktan sonra ilk defa baş başa kalmışlardı. Şimdi göz göze bakıyorlar ve birbirlerinden ayrılamıyorlardı sanki.  Kız yakından daha güzel görünüyor ve yüzünden adeta nur saçıyordu.

Yazar – Murat CANPOLAT

1- Bölüm

2- Bölüm

hikaye, öykü, aşk hikayesi, aşk öyküsü, hikaye okuma, hikaye arşivleri, hikaye ödevi, hikaye örnekleri, gerçek aşk, bakkal, kısa hikaye, bizim hikaye, uxun hikaye, hikaye örneği, hikaye kitabı, hikaye kitapları, polis, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu