Nur Koşar

Kesişen Hayatlar

Kesişen Hayatlar

Edward – Steven R & H Cafe Gallery’de Buluşma 1. Kısım

Edward’ ın hayatı bu aralar istediği gibi gitmiyordu. Sainsbury’ s markette ki işinden hiç suçu olmadığı halde ayrılmak zorunda kalmış ve henüz iş bulabilmiş değildi. Umutsuz bir anında eski dostu Steven aradı. Edward’ ın işten ayrıldığını öğrenince;

– Bu akşam R & H Cafe Gallery restoranda buluşalım ve senin iş meseleni görüşelim eski dostum!
– Edward, tabi ki dostum neden olmasın.
– Babamın çevresi geniş sana referans olursa, güzel bir işe başlayabilirsin. Akşam buluştuğumuzda ayrıntılı bir şekilde konuşuruz.
– Sağol dostum,
– Anlaştık o halde Edward, saat 19:00’ da R & H Cafe Gallery de
– Görüşmek üzere,

Edward’ın kalbinde uzun süredir kimse yoktu. Aslında sevmek ve sevilmek isteyen biriydi. Ne yazık ki hayat ruh eşini, her zaman insanın karşısına çıkarmıyor, Edward içinde öyle olmuştu. Ta ki o akşama kadar. Kader ağlarını örmeye başlamıştı.

Steven ise üniversite öğrencisiydi. Edward’ı da lisede gittiği basketbol takımından tanıyordu. Steven de aynı Edward gibi konuşkan bir gençti. Babası iş adamıydı. Sürekli seyahat etmek zorundaydı. Bu yüzden de ailesine vakit ayıramıyordu.

Steven ailesinin istediği bir bölümde il dışında okuyordu. Tatil zamanları geldiğinde Edward ile görüşmeden okula dönmezdi. İşte yine böyle bir zamanda arkadaşına iş konusunda yardımcı olmak ve onla görüşmek için R & H Cafe Gallery de buluşacaklardı.

Edward – Steven – Tanışma 2. Kısım

Edward, akşam Steven ile buluşmak üzere evinden çıktı. Arabası ile R & H Cafe Gallery restorana geldi. Gerçekten hoş bir restorandı. Steven ile buluştuklarında önemli bir şeyler konuşacaklarsa bu kafeye gelirlerdi. Her zaman oturdukları masaya geçerek arkadaşı Steven’ı beklemeye başladı.

Çok geçmeden Steven gelmişti. Kapıda bir kızla görüşüyordu. Çok alımlı ve hoş bir kızdı. Edward uzaktan onları izliyordu. İçinden Steven beni bu kız ile mutlaka tanıştırmalı, diye geçiyordu. Konuşmaları bitince, kıza selam vererek Edward’ ın yanına doğru ilerledi.

Masaya geldiğinde iki dost sıkıca sarıldılar. Ne zamandır görüşemiyorlardı. Kısa bir selamlaşmanın ardından Edward dayanamayıp,

– Steven, konuştuğun kız kimdi?
– Sally, liseden arkadaşım.
– Hoş kızmış.
– Ne zamandır kimseyi beğenmiyordun. Bana sorduğuna göre, Sally seni gerçekten etkilemiş olmalı.
– Bu kızın doğal ve içten bir duruşu var. Etkilenmedim dersem yalan olur.
– Onunla tanıştırmamı ister misin?
– Elbette isterim dostum,

O gün Edward ve Sally tanışırlar. Daha sonraları, Edward onu hep uzaktan izlerdi ta ki Steven’ın doğum günü partisi olana kadar.

Siparişlerini veren dostların konuşmaları tekrar iş hayatına döndü. Steven arkadaşının birden işsiz kalmasına üzülmüştü. Ona;

– Edward, o işten çıkman bir bakıma iyi olmuş. Üzme kendini sen orada mutlu değildin. Kendini bu konuda daha fazla sıkmamalısın.
– Doğru söylüyorsun Steven, öyleydi. Fakat ne işle uğraşacağımı bende bilemiyorum. Aklımda da bir şey yok.
– Benim aklıma bir şey geldi. Babamın yakın bir arkadaşının şoförü işi bırakmış. Çok ta iyi bir maaş verirler. Ne dersin? İstersen babamla konuşabilirim.
– Olur, takibi ki tam benlik iş, araba kullanmayı çok severim biliyorsun.
– İşte buuu! Senin de bu fikri sevmene çok sevindim. Hemen babamla konuşacağım dostum,
– Steven, Sen gerçek bir dostsun biliyorsun değil mi?
– Evet öyleyim dostum.

devamı…

Nur KOŞAR

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu