Nur Koşar

Kesişen Hayatlar X. Bölüm

Kesişen Hayatlar X. Bölüm

Fidye – 23. Kısım

Aradan birkaç gün geçmişti ki Bay Carlos’u fidye için aramışlardı. Telefonu Bay Carlos açmıştı. Karşısındaki ses ona;

– Alo, kimi aramıştınız.
– Merhaba Bay Carlos, bakıyorum artık telefonları siz açıyorsunuz. Kızlarınıza kavuşmanın vakti geldi sizi daha fazla bekletmemeye karar verdim. Tabi istediklerimi yaparsanız bu söylediğim olur.
– Ne isterseniz yapacağım. Artık kızlarımı bırakın.
– Yakın zamanda filonuzdan çıkardığınız kişileri hatırlıyorsunuzdur. Onlar için bizi dinlemezseniz gerisine karışmayacağımızı adamlarım size söylemişti. Ama siz dinlememekte direndiniz. Ben önce uyarırım sonra uygularım. Siz uyarılara uymadınız. Bizden de günah gitti tabi, ben uyarımı yapmıştım size.
– Evet hatırlıyorum. Hata bende istediğiniz kişileri işe geri alacağım. Lütfen kızlarımı bırakın.
– Sadece işe almakla kalmayacaksın. Benim söylediğim sevkiyatlarından takibinin yapılmasını sağlayacaksın. İkizleri geri vermem için 3.000.000 euro da para istiyorum.
– Peki, tüm şartlarınız kabul yeter ki kızlarımı bana geri verin.
– Sana söylediğim yere parayı getir. Orada sırt çantalı bir genç yanına gelecek. Ona parayı ver ve evine dön, kızlarını evine göndereceğim.

Polis fidye için gelen bilgiyi Sally’ nin kardeşinden de doğruladı. Ona da bir teslimat olacağı bilgisi gelmişti. Görev dağılımını birkaç saat sonra Bay Charles’ in adamlarından biri yapacaktı. Son teslimatı yapan kişiyi bulurlarsa kızlara ulaşabilirlerdi.

Gece kulübünde çalışan kadının verdiği isim takibe alınmıştı. Adam ara sokakta bulunan bir binanın otoparkına giriyordu. Bay Charles’ inde ele geçirilmesi için otoparkla, aynı saatlerde gerçekleştirilen operasyonla ikizler anne ve babalarına kavuşacaktı.

Beklenen telefon gelmiş fidye yeri ve saati öğrenilmişti. Hemen Mark ile de irtibata geçilmişti. Mark eğer son teslimatçı olursa her şey istedikleri gibi gidecekti.

Mark ile irtibata geçildi. Beklenen güzel haber gelmişti. Mark son teslimatçı olacaktı. Değiş tokuşlar Mark’a gelince bitecekti. Fakat bir sorun vardı. Ya aynı saatte iki teslimat varsa, her türlü önlemi almak amacıyla tüm teslimatçılar takibe alındı. Mark kızların kaçırıldığı depoya yakın bir yerde teslimatı Bay Charles’ in adamına yapacaktı.

Bay Charles te takipteydi. Akşam saat 20:00 de teslimat başlamıştı. 21:30 da Mark, Charles’ ın adamının yanında olacaktı. Söylendiği gibi tüm teslimatçılar takip edildi. İki teslimat vardı. Ama Mark’ın ki ikizlere yakındı. Umdukları gibi olmalıydı. Hata kabul edilemez bir durumdaydılar. Mark teslimat yerine gelmişti. Bay Carlos’tan alınan paket el değiştirerek en son Mark’a ulaşmıştı. O da elindeki adrese Bay Charles in adamına paketi teslim etmek için yola çıktı.

Tüm ekip olanları dikkatle takip ediyordu. Yaya ve otomobilde izleyen polis memurları adamı gözden kaçırmamalılardı. Charles’in adamı parayı Mark tan alarak depo olarak kullanılan bir apartmanını otoparkına getirdi. İşte beklenen yerdi.

Bay Charles ta ordaydı. İkizler ise görünürde değildi. Mark parayı teslim ettikten sonra adamı takip etmeye başlamıştı. O da ikizleri çok merak ediyordu. Ablası ve Edward’ a da çok mahcuptu. Para kazanayım derken başını belaya sokmuştu. Ne ceza alacağı da belli değildi. Annesi perişandı. Adam apartmanın otoparkına girmişti. Polis ekipleri Mark i görünce;

– Sen burada ne arıyorsun. Bize ve adama fark ettirmeden nasıl geldin buralara kadar?
– Belki bir yardımım olur diye geldim.
– Sen bu işe karışma genç sen elinden geleni yaptın.
– Burada beklesem sorun olur mu?
– Olmaz hemen uzaklaş buradan burası güvenli değil.
– Peki, komiserim.

Bay Charles adamı gelince hemen parayı saydı. Her şey istediği gibi gitmişti. Bundan sonra Watsonlar her dediğini yapacaklardı. Güzel şimdi anlaşabiliriz sizle diye yüksek sesle konuşarak Bay Carlos’ u aradı.

– Verdiğin sözü tutmuşsun.
– İkizlerine kavuşacaksın.
– Şimdi sana küçük kızın Loren’ i yollayacağım.
– Diğeri biraz daha yanımda misafir olarak kalacak. Yakın zamanda yapmam gereken bir sevkiyat var. Bu sevkiyatı senin geminde yapacağım anlaşıldı mı?
– Lindayı da gönder söz sevkiyatını yapacağım.
– Olmaz, sana güvenmiyorum.
– Sevkiyatı yap, Lindayı da al. Daha fazla ısrar edersen ikisini de sonra yollayacağım. Sevkiyat için seni ararım.
– Dur tamam, bana seslerini dinlet.
– Peki bu dediğini kabul ediyorum. Anlaştığımız gibi parayı gönderdiğin için kızlarınla konuşabilirsin.

Bay Charles telefonu ikizlere verdi. Kısa bir konuşmadan sonra Charles telefonu alarak bu kadar konuşma yeterli kızlarınızın güvende olduğunu gördünüz.
Bay Watson, hemen komiseri arayarak;

– Loren’ i yollayacaklarmış. Lindayı ise bana yaptıracakları sevkiyattan sonra vereceklermiş.
– Üzülmeyin Bay Carlos, ikizlerinizi kurtaracağız.
– Kızlarla telefonda konuştum. İkisi de aynı yerdeler.
– Bay Charles’ i ve parayı getiren adamı takip ettik. İkisi de şuan depo olarak kullanılan otoparktalar. Onlar Loren’i çıkardıktan sonra biz de Linda için otopark’a gireceğiz. Güvenli bir şekilde iki kızınızı da ellerinden alacağız. Merak etmeyin.
– Çok dikkatli olun. Sizden iyi haberlerinizi bekliyorum.
Telefon kapandığında evde derin bir sessizlik oldu. Watsonların artık konuşacak ne hali ne de gücü kalmıştı.

Nur Koşar

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu