Nur Koşar

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm

Kaçırılma Günü 14. Kısım

Polis memurları ikizlerin kaçırıldığı gün şoförlük yapan Sam’ dan aldığı bilgiler doğrultusunda çocukların okuldan eve gidiş güzergahındaki tüm kameraları topladı. Kamera görüntüleri izlendiğinde Sam’ ın anlattıkları ile kamera görüntüleri bire bir tuttu.

Olay şöyle olmuştu. İkizler okul çıkışı, Sam’ in yanına giderek arabaya bindiler. Eve yaklaşmalarına 15 dakika kadar kalmıştı ki Sam’ in arkasındaki araba sürekli dörtlülerini yakarak onları rahatsız etmeye başlamıştı. Arabalar ışıklara geldiğinde arkalarındaki araç onlara sert bir şekilde çarptı. Sam duruma iyice sinirlenmişti.

– Ne yaptığınızı sanıyorsunuz siz? Arabada çocuklar var, bu şekilde durulur mu? Aceleniz varsa buyurun sollayın, selektör yakıp rahatsız etmenize ne gerek var?
– İstediğimiz yoldan gideriz oğlum sana mı soracağız nereden gideceğimizi? İster sollarda gideriz, ister sollamayız.
Adamlar gereksiz yere muhabbeti uzatmaya devam ediyorlardı.
– Uzatmayın konuyu beyler çocuklar var diyorum anlamıyor musunuz? Tutanağı tutalım ve gidelim. Trafiği de aksatmayalım.
– Ne olmuş çocuklar varsa, onların arkasına mı saklanmaya çalışıyorsun yoksa?
Atışmalar bu şekilde devam ederken, arabanın içinde kalıp olayı izleyen adamlar gerginleşen ortamı kullanarak, hızla Sam’ in kullandığı araca binerek kızları kaçırırlar. Sam çalışan arabanın sesini duyunca olayın farkına varır ama artık geç olmuştur.

Kamera Kayıtları 15. Kısım

Polisler kamera kayıtlarını incelediğinde, zanlılardan yalnızca ikisini teşhis edebilmişti. Güvenlik kameraları uzakta kaldığından net bir teşhis yapılamıyordu. Teşhis edilen zanlılar, Sam’i oyalamaya çalışan adamlardı. Kızları kaçıranların kimlikleri ise teşhis edilememişti.

Bay Carlos’ un aracı ise güvenlik kameraları ile belirli bir yere kadar takip edebiliyor sonra ortadan kayboluyordu. Eğer takip sağlanabilseydi olay daha kolay çözülebilecekti. Zanlılardan teşhis edilen iki kişide bilinen adreslerinde değildi.

Polis zanlılar ile birlikte olaya azmettireni de bulmak zorundaydı. Bu yüzden Bay Carlos ve eşinin şüphelendiği kişilerin listesi öncelikli olarak takibe aldı.

Kızlar kaçırılalı iki hafta oluyordu. İlk konuşmadan sonra hala arayan olmamıştı. Polislerin dediğine göre aileyi yıpratmaya çalışıyorlardı. Polis, baş şüpheli mafya babasının kimliğini hala tespit edememişti. Ne yazık ki hakkında en az bilgiye sahip olunan şüpheli oydu. Bay Carlos’ un firmasında kaçakçılık yapan kişilere ulaşılabilirse belki ona da ulaşabilirlerdi. Bay Carlos’un iki ay önce önünü kesen kişilerin kimliği ise tespit edilememişti.

Sorgu 16. Kısım

Teşhis edilen zanlılar bilinen ilk adreslerinde bulunamadığından aramalar derinleştirilmişti. Kaçan zanlılar iki hafta içerisinde polis tarafından yakalanarak, sorgulanmak üzere merkeze götürüldü.

Sorgulama sonucunda zanlıların amaçlarının sadece para olduğu anlaşıldı. Yakalanan kişilerin mafya ile herhangi bir bağlantıları yoktu. Sadece ufak tefek kapkaç olaylarından sabıkaları vardı. Sorguda başta suçlarını itiraf etmek istemediler. Kanıtlar karşısında mecburen konuşmak zorunda kaldılar. Zanlıların özellikle kaçakçılık işi ile uğraşmayan kişilerden seçilmişti. Böylelikle yakalansalar bile herhangi bir şey anlatamayacaklardı.

İkilinin verdiği ifadeye göre birkaç ay önce tanımadıkları bir adam yanlarına gelerek; “Size bir iş yaptıracağım. Karşılığında da iş başlamadan ve iş bitince iyi para vereceğim.” demişti. Onlarda işin nasıl bir iş olduğunu sormuşlar. O da “Merak etmeyin. Çok basit bir iş, sizin için hiçbir tehlikesi olmayacak.” diyerek onları ikna etmişti.

Beklenen gün geldiğinde ise onları tekrar bulmuş, işi anlatarak paranın yarısını vermiş. Paranın yarısının peşin gelmesi adamların işe hemen atılmasına sebep olmuş tabi. Paranın diğer yarısını ise önlerini kesecekleri arabanın şoförü oyaladıktan sonra alacaklardı. Onlarla arabada bulunan ve olay karışıncaya kadar gizlenen adamların kızları kaçırmasıyla, onlarda hızla olay mahallinden uzaklaşmışlardı. Olay yerinin biraz ilerisinde bekleyen bir gençten paranın geri kalan kısmını almışlardı. Genç adam onlara çenelerini kapamalarını ve ortadan kaybolmalarını söylemişti. Onlarda işin ciddiyetinden korkarak saklanmaya karar vermişlerdi.
Polis bu bilgiyle, hemen ikiliye para verdiği söylenen kişiyi teşhis etmek için robot resim çizdirdi. Söylenen yerde kamera olup olmadığını kontrol için bir ekip görevlendirildi.

Söylenen yerde güvenlik kamerası bulunmuyordu. Robot resimde, sabıkalı fotoğraflarıyla eşleşmedi. Zanlıların verdiği ifadeye göre onlara parayı veren genç, 18 yaşında bile değildi. Yine kendileri ile bağlantısı olmayan birini kullanmışlardı.

Nur KOŞAR

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu