Ağlatan Hikayeler

Ağlatan Hikayelerden; Kardeşim Ölüyor

Ağlatan Hikayelerden; Kardeşim Ölüyor

Duygusal Hikaye Oku; Herkesin bu benim kardeşim dediği biri olmuştur. Benim de oldu. Kardeşim sayılırdı zaten. Kuzenimdi. Doğduğumuzdan beri bir kez olsun ayrılmamıştık. Aramızda yaş farkı yoktu ama o bana abla derdi. Hoşuma da giderdi abla demesi. Tam kardeştik yani. Neyse birgün beraber oturuyoruz bizden başka kimse yok şehir dışına düğüne gitmişler beni de kardeşime emanet etmişler. O da uçan kuştan kıskanıyor beni. Sevdi mi tam sever. Sevdiğini de çok kıskanır. Neyse o gün sigara içtiğini itiraf etti bana. Kızdım sinirlendim. Sonunda bende içtiğimi itiraf ettim. Gençlik işte açtık Ahmet Kaya şarkıları. Başladık sigara içmeye. Bir iki üç derken baktım dozu aşıyoruz sohbet başlayayım dedim aklıma geleni sordum, “Nasıl başladın bu illete? “Kem küm etti. Lafı ağzında geveledi. Sonra başladı anlatmaya;

Meğer bizimki bir kıza aşık olmuş. Ama öyle böyle değil. Çok seviyor kızı. Açılamıyormuş da. Utanıyormuş. Hergün kızı izliyormuş. Çok da güzel değilmiş kız. Ama bizimki abayı yakmış. Allah var yakışıklı da sayılır. Neyse birgün canına tak etmiş ve kıza açılmaya karar vermiş. O gün okula gitmiş bakmış kız yok. Kızın tüm arkadaşlarına sormuş bu nerede diye. Meğer kız başka bir şehre taşınmış. Kardeşim, canım kardeşim bunu duyunca yıkılmış tabii. Okulu asıp eve gelmiş ev bomboş. Televizyon açıp haberlere bakınca ne görsün. Sevdiğinin ölüm haberi. Kız ailesiyle yeni evine giderken kaza geçirmiş. Kızın abisi dışında herkes ölmüş. Bir aile yok olmuş. Kardeşim de atmış kendini sokağa girdiği ilk dükkandan sigara almış gece yarısına kadar içmiş. Sonra da bağımlı olmuş. Bunları bana anlatırken hıçkıra hıçkıra ağlıyordu tabii. Sakinleştirdim. Sarıldım öptüm. Sonra kızın adını sordum: Zehra. Neyse bizimki tüm uyarılarıma rağmen çok içerdi. Benim de pek farkım yoktu. Taa ki benim canım ciğerim kardeşim yoğun bakıma alınana kadar. Damarlarını tıkamış lanet sigara. O zayıf bedeni iyice zayıfladı kablolar ardında. Durumu çok kötü. Hani bir acı düşünün etinizi çekip çekip alıyorlar bir acı düşünün kalbinizi yerinden söküyorlar. Ya da yok düşünmeyin. Bu acının tarifi yok çünku. O günden beri sigaradan nefret etmişimdir. Alın şu illeti gençlerimizin elinden. Arttırın önlemleri.

Ben bunları yazarken çok ağladım. Belki sizi etkilemedi ama benim içimin bir köşesi gidiyor. Deli dolu yaşayan hep mutlu olan, hep gülen kardeşim gidiyor.

Bana bir söz verdi bizim evin duvarlarında graffiti yapacağız diye. Ben de ona söz verdim lunaparkta tek ikimiz elele hız trenine bileceğiz diye. Ve komik olan şudur ki o sözünü tuttu. Ben tutamadım. Sözünün eri en güvenilir kız zannettikleri ben sözümü tutamadım. Ahh neler vermezdim yanımda olması için neler.

Melike Ezgi

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Sanırım yazım yanlışınız var..

  Bizimki bir kıza aşık olmuş ile başlıyorsunuz..

  Sözünün eri en güvenilir kız ben sözümü tutamadım diyorsunuz..

  Sanırım erkek bu kardeşiniz. Doğru mudur ?

  1. Sözünün eri en güvenilir kız zannettikleri ben sözümü tutamadım olacaktı. Eksik yazmışım özür dilerim hatam için ama yazıda söylediğim gibi yazarken çok ağladım. Tekrar özür dilerim.

   1. Estagrurullah özür dilemenize gerek yok sadece ufak bir gözüme çarpma olmuş. Bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz hatta. Her yerden ders almalıyız. Bende bundan 3 ay önce dedemi kaybettim sigara illetinden arkasından 30 gün sonra da babannemi kaybettim. Dedem aktif içici olduğu için babannem ise dedemin yanında olduğu için sigaradan kanser olmuş dedemden sonra ağrıları çoğalınca anlaşıldı. İkisini de kendi ellerimle toprağa koydum. İkisi de bana ders olmalı ama malesef hala içiyorum..

   2. Bilemiyorum ne diyeceğimi gerçekten,çok acı.
    Anlatılamayan yazılamayan ama yaşanan o kadar acı hikayeler vardırki,gerçekten onlar yazılıp anlatılabilse hıçkırıktan bir çoğu hikayenin bitmesini bekleyemez.
    Aslında en acısıda budur ki yaşarsınız ama anlatamazsınız o kadar doludur ki nereden başlayacağınızı bilemezsiniz bir araya toplayıp bir cümleye dökemezsiniz..
    Evet bazı şeyler sadece yaşanır ve bazıları anlatılabilir ve bu yüzden hikaye olurlar dilerim kimse anlatılamayacak derecede acı şeyler yaşamasın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu