Nur Koşar

Kesişen Hayatlar – VIII Bölüm

Kesişen Hayatlar – VIII Bölüm

Sally İle Mark Hakkında Görüşme – 20. Kısım

Polis sevkiyata katılan herkesi 7/24 takip etmeye başlamıştı. Mark’ta takip edilenler arasındaydı. Kardeşinin durumunu görüşmek üzere Sally’ i şubeye çağırmışlardı. Memurlar Sally’ i sorgu odasına alarak;

– Kardeşinizin Bay Charles’e çalıştığını biliyor muydunuz?
– Kısa zaman önce öğrendim.
– Biliyordunuz demek, Öyleyse neden bize bu bilgiyi söyleme gereği duymadığınızı öğrenebilir miyim?
– Olay ile herhangi bir bağlantısı olduğunu düşünemedim. Onu ikna ederim ve bu işleri bırakır diye düşündüm. Daha çok küçük, yaptığı şeylerin bilincinde değil.
– Peki, onu nasıl bulmuşlar.
– Bize okuldaki arkadaşları vasıtasıyla işe başladığını söylemişti. Biz de kendi harçlığını kazanıyor, hevesini kırmayalım dedik. Biz babasız büyüdük. Hali ile geçim sıkıntısı çeken bir aileyiz. Muhtemelen iyi para verdikleri için bu insanlara bulaştı. Bilseydik çalışmasına izin verir miydik?
– Peki, hanımefendi sizi anlıyorum. Bizim size soracaklarımız bu kadar, kardeşinizin ifadesini alması için akşam bir polis memuru yollayacağım. Kardeşiniz bize yardımcı olursa cezasında indirim yapılabilir.
– Tabi ki size yardımcı olacaktır. İçerisine girdiği insanların neler yaptığını bildiğini sanmıyorum.
– Yardımcı olduğunuz için teşekkürler bayan, herhangi bir şey öğrenirseniz kartımdan bana ulaşabilir siniz.
– Ulaşacağıma emin olabilir siniz. Kardeşimin ve ikizlerin bu adamın elinden kurtulmasını ne kadar istediğimi bilemezsiniz.

Mark İle Görüşme 21. Kısım

Görevli polis memuru eve geldiğinde, Mark ile özel olarak konuşmak istediğini söylemişti. Sally ve Annesi onları yalnız bırakarak yanlarından ayrıldığında polis memuru konuşmaya, durumu Mark’a açıklayarak başlamıştı.

– Mark, çalıştığın kişiler mafya, işlerinde özellikle lise öğrencilerini kullanarak kendilerine ulaşılmamasını sağlamaya çalışıyorlar. Gece kulübü işleten kişi ise onların patronu ve yakın zamanda menfaati için Sea Good şirketinin sahibinin ikizlerini kaçırdığını düşünüyoruz.

Duyduklarına inanamayan Mark;

– Ben böyle insanlarla çalıştığımı bilmiyordum. Orasını sadece bir gece kulübü olarak biliyordum. Paketlerin içerisine bakamadığımız için tehlikeli bir şey yaptığımı anlayamadım.
– Peki seni nasıl buldu bu adamlar?
– Okuldaki arkadaşlarım birkaç teslimat yaptıklarını ve böylelikle rahatlıkla harçlıklarını çıkardıklarını söylemişlerdi. Bende ailemin durumunu bildiğimden onlara yük olmayı sevmiyorum. Düşündüm ki kendim çalışırsam onlara da yük olmam.
– Bir daha ki sefere böyle işlere kalkışmadan ailene danışmalısın.
– Ne ceza alırım.
– Sen şimdi bunu düşünme. Olay ile araştırmalar devam ediyor. Kimin suçlu kimin suçlu olmadığı açığa çıkacak o zamana kadar suçlu olmadığını ispatlamak için bize yardımcı olmalısın.
– Tabi ki, hatamı düzelmek istiyorum.
– Bu adamların çalışma şeklinden bahseder misin?
– Taşıyacağımız paket bize okulda bir arkadaşımız tarafından verilir. Teslimatı hangi sıra ile yapacağımız paket ile verilen kâğıtta yazar. Paketin içerisine bakmamız yasak olduğundan ve paramı iş bitiminde verdiklerinden sorgulamadan bu işe devam ediyordum.
– Peki asıl müşteriye gittiğin çantada değişiklik oluyor mu?
– Asıl alıcıya bir kez gittim toplamda 5 kez çanta değişti. Çantada herhangi bir değişiklik olmadı. Son kişi kimse o alıcı adresini bilir. Çanta değiştireceğimiz yeri bize paketle söylerler.
– Neden çanta değiştirdiğinizi hiç düşündün mü?
– Aslında düşündüm. Fakat sonra arkadaşların dediğine inanmak daha kolay geldi.
– Ne dediler sana peki?
– Herhangi bir firmaya bağlı olarak çalışmadığımız için yakalanmamak adına güzergaha en yakın noktalarda bulunanları ayarlayarak paket değişikliği yaptıklarını söylediler. Açıkçası bu durum bize eğlenceli bile geliyordu.
– Mark, yakında sana yine sevkiyat haberi gelebilir, geldiği gibi bizimle iletişime geçmeni istiyorum senden tamam mı? Adamlara sakın hayır deme, onlardan alacağımız bilgilere ihtiyacımız var.
– Elbette aradıklarında hemen size haber vereceğim.
– Depo gibi bir yer gördün mü hiç?
– Bir kez arkadaşlarımdan dışarıdan baktığında apartman garajı gibi duran fakat depo olarak da kullanılan bir yerden bahsettiğini duymuştum.
– Peki genç aklına başka bir şeylerde gelirse haber ver.

Nur KOŞAR

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu