Nur Koşar

Kesişen Hayatlar III. Bölüm

Kesişen Hayatlar III. Bölüm

Edward Ve Ailesi 7. Kısım

Edward’ tan bahsedecek olursak eğer, ablası pasta şefi, kardeşi ise lise son sınıftaydı. Anne ve babası birbiri ile iyi geçindiğinden, evde mutlu bir aile ortamı vardı. Edward, üniversite okumamaya karar vermişti. Okumayı çok fazla sevmiyordu. Spor yapmak, araba kullanmak ilgi alanlarıydı. Şoförlük işi için evden ayrılmak zorunda kalacaktı. Evdekilerin buna üzüleceklerini biliyordu. Fakat sevdiği işi yapacak, üstelik iyi de maaş alacaktı. Ailesinin onu anlayışla karşılayacağından emindi.

Aileye Veda

Edward, eve geldiğinde tüm aile bireyleri bir aradaydı. Edward;

– Ben geldim ev halkı!
– Hoş geldin oğlum,
– Hoş bulduk anne, üzerimi değiştirip hemen yanınıza geliyorum.
– Tamam, oğlum seni bekliyoruz.

Annesi yemeği hazır ettiğinde hepsi bir masada toplanmışlardı. Sohbet bayağı koyuydu. Ailenin keyfi yerindeyken evden ayrılacağı haberine üzüleceklerini bilse de Edward bu durumdan bir an evvel onları haberdar etmeliydi.

– İş görüşmen nasıl geçti oğlum,
– İşe kabul edildim!!!
– Aferin sana evlat bu işi alacağını biliyordum.
– Teşekkürler baba.
– Benim oğlumdan iyisini mi bulacaklar.
– Tabi hanım, bizimkisi iyi şofördür.
– Abi, senin görevin ne olacak?
– Sea Good şirketinin sahibinin ve ailesinin şoförlüğünü yapacağım.
– Çok büyük bir şirket değil mi? Okulda arkadaşımdan duymuştum, babası o şirkette çalışıyormuş.
– Evet, öyle kardeşim, çok büyük bir şirket, iyi de maaş veriyorlar. Yalnız bir sorun var. Evde yatılı olarak kalmam gerekiyor. Yatılı olarak çalışacağımı duyunca, kabul etmekle, etmemek arasında kararsız kaldım. Fakat patron, iki şoför çalışacaksın, çalışma saatlerinizde çok uzun olmayacak deyince bende işi kabul ettim.
– Çok iyi düşünmüşsün oğlum, senin için çok iyi bir fırsat kaçırmaman çok iyi olmuş.
– Evet, baba tam benlik iş gerçekten bende bu yüzden tamam dedim.
– Sen ne düşünüyorsun abla?
– Bence de iyi kardeşim, çok sevindim hayırlı olsun. Sen bizi dert etme, çalışma saatlerin çok uzun olmayacakmış. Hem sevdiğin iş hem de güzel maaş alacakmışsın daha ne olsun.
– Evet oğlum bende ablana katılıyorum. Bizim için üzülme, fırsat buldukça gelirsin yanımıza
– Böyle düşünmenize ve bana destek olmanıza çok sevindim.

Watson Ailesi 8. Kısım

Bu aile Edward için farklı bir yaşantıyı gözler önüne seriyordu. Çok büyük bir evleri vardı. Çalışanlar da hayli fazlaydı. İşlerinden çok memnun görünüyorlardı. Bay Carlos, camia da çapkınlıkları ile anılmış biriydi. Evlendikten sonra değişse de, Bayan Katty yine de eşine karşı kontrolcüydü. Bu da zaman zaman tartışmalarına sebep oluyordu. Fakat birbirlerini çok sevdikleri her hallerinden belliydi. Edward ile aile bireylerinin arası çok iyiydi. Bayan Katty ve ikiz kızlarıyla çok iyi anlaşıyordu. Edward gün geçtikçe bu aileye alışmıştı. Zaman böyle geçerken, Edward her bulduğu fırsatta Sally’i görmek için R & H Cafe Gallery e gitmeye devam ediyordu.

Aradan bir yıl geçmişti. Edward yeni işine çoktan alışmıştı. Sally işine devam ediyor, Watson ailesinde günler hızla geçiyordu.

Edward’ın Watson ailesindeki günleri, ailenin ikiz çocuklarını okula getirip götürmek, okul çıkışlarında onlarla alışverişe gitmek, evin alışveriş listesinde yazanları almak, Bay ve Bayan Watsonların şoförlüğünü yapmakla geçiyordu.

Edward, ikizlerle dışarı çıktığı zamanlarda Sally’de arada onlara eşlik ediyordu. Bu yüzden Edward, Kız arkadaşını Bayan Katty ile tanıştırmıştı. Bayan Katty’ de bu ince davranışları için onlara teşekkür etmişti.

Nur Koşar

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu