Nur Koşar

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm

Edward – Sally Ailelerin Tanışması 9. Kısım

Edward, hafta sonu Sally’ nin ailesi ile tanışacağı için çok heyecanlıydı. Sally’ in annesi onu sabah kahvaltıya çağırmıştı. Sabah erken kalkıp, özenli bir şekilde giyinmişti. Annesinin ilk izlenimlerinin Sally için çok önemli olacağını biliyordu. Kahvaltı için çay yanına atıştırmalıklar aldıktan sonra Sally’ in evinin yolunu tutmuştu.

Sally’ in annesi onu çok güler yüzlü karşılamıştı. Kardeşi Mark ailesiyle fazla zaman geçirmediğinden Sally’ nin ısrarları sayesinde Edward ile tanışmıştı. Liseye gitmesine rağmen kendinden çok emin duruyordu.

Annesi güler yüzlü enerjik ve bakımlı bir bayandı. Elinden geldiğince çocuklarıyla ilgilenmeye çalışıyordu. Oğlunun hareketlerini ergenlik çağında olmasına bağlıyordu. Ama yolunda gitmeyen şeyler vardı.
Kahvaltı oldukça iyi geçmiş Sally’ in ailesi Edward’ ı sevmişti. O da onlara ısınmıştı.
Kahvaltıdan sonra Edward ile dışarı çıkan Sally çok durgun görünüyordu.

Edward:

– Sevgilim, tanışma çok iyi geçmedi mi sen neden durgunsun böyle?
– Edward, kardeşime takılıyor aklım. Sanki yolunda gitmeyen şeyler var. Bizden çok uzaklaştı. Onu kahvaltıda kalması için zor ikna ettim.

Hâlbuki eskiden ne kadar iyi anlaşırdık. Onun bu halleri beni çok üzüyor.

– Haklısın bir tanem, istersen işten izin al bir gün onu takip edelim kimlerle görüştüğünü görmüş oluruz.
– Gelir misin benle?
– Tabi ki gelirim. O da benim kardeşim sayılır artık.
– Çok teşekkürler Edward

Sally, anlaştıkları gibi ilerleyen günlerde işinden izin alarak Edward ile buluştu. Kardeşinin okuluna giderek onu çıkışta takip etmeye karar verdiler. Mark okul çıkışı limana gidip orada birileriyle görüştükten sonra, çantasından çıkardığı bir paketi onlara verip, geri dönmüştü. Sally, korkuyla Edward’ a baktı ve onu takibe devam ettiler. Limandan ayrılarak, arkadaşlarıyla buluşmaya gitti. Arkadaşları onun yaşında lise öğrencileriydi. Kendi aralarında biraz sohbet ettikten sonra yanlarına gelen bir adam elindeki adres kağıtlarını dağıttı. Sonra hepsi dağılıp ayrıldı.

Takibe devam eden ikili, Mark’ın limandaki gibi, çantasındaki paketleri elindeki adreslere dağıttığını gördüler. Anlaşılan Mark bu adamların kuryeliğini yapıyordu. Yaptığı işin ciddiyetini bilmediği kesindi. Üstelik teslimat sonrasında para ya da başka paketler de alıyordu. Durum ikisini de korkutmuştu. Edward Sally’ in kardeşinin karışık işlere bulaşmasına üzülmüştü. Sevdiği kızın mutsuz olması onu da mutsuz ediyordu. Takip günün sonunda ünlü bir gece kulübünün önünde bitmişti. Gün boyu gittiği yerlerden verilenleri buraya getirmişti. Dışarıda duran güvenliğin yanına giderek bir şeyler söyledi ve içeri girdi. Kısa süre sonra da oradan ayrıldı.
Anlaşılan Mark, bu gece kulübünün sahibi için çalışıyordu. İki genç ne yapacaklarını bilemez halde takibi bırakarak geri döndüler.

– Sally, kardeşinle konuşmamı ister misin?
– Kimseyi dinlemiyor ki Edward, annemle ne diller döktük bir bilsen. Babam, alkol almayıp yanımızda olsaydı şuan belki her şey daha farklı olurdu. Anneme de hak veriyor değilim. Biz küçüktük ayrıldıklarında tartışmaları hiç bitmezdi.
– Geçmişi ve babanı değiştiremezsin bir tanem, değişmek isteseydi annen ayrılmaya karar verdiğinde alkolü bırakırdı.
– Evet, o bizi değil alkolü seçti.
– Mark doğru yolu bulacak inan bana, böyle iyi bir ablası olduğu için çok şanslı.
– Teşekkürler Edward, ama baksana onun bu işlere bulaşmasını engelleyemedim.
– Sen bütün gün iştesin. Küçük yaştan beri çalışıyorsun. Onun için sürekli çabalıyorsun. Elbet o da bu çabalarını fark edecek.
– Bizden iyice uzaklaşmasından ve evi terk etmesinden korkuyorum. Bir müddet daha onu izleyelim.

Sea Good’ta Yaşanan Kaçakçılık 10. Kısım

Edward ve Sally’ nin birliktelikleri çok iyi gidiyordu. İzin günlerinde ilk fırsatta soluğu Steven’ ın yanında alıyorlardı. Üç genç birlikte buz pateni yapıyor. Londra’ nın sokaklarında bisikletle geziyorlardı. Londra’nın havası çoğunlukla yağmurlu olsa da üçlünün keyfini bozamıyordu. Her şey yolunda giderken, Sally’ nin ailesi ile tanıştıkları günlerde yaşanan olaylar canlarını sıkmaya başlamıştı. Sakin hayatları giderek karmaşık bir hal almaya başlamıştı.

Edward’ın şirkette çalıştığı bir gün, Bay Carlos’ u eve götürürken arkalarından hızla yaklaşan bir araç önlerini kesti. Aracın içinden çıkan adamlar silahlıydı.

Bay Carlos araçtan inerek;

– Ne yaptığınızı sanıyorsunuz! Bu şekilde önümüzü kesemezsiniz.
– İstediğimiz kişinin önünü keseriz Beyefendi, size küçük bir ihtarda bulunup gideceğiz. Fazla vaktinizi almayacağız.
– Söyleyin ve hemen gidin.
– Şirketinizin gemilerinden birinde yaşanan kaçakçılık olayını duymuşsunuzdur. İşten çıkardığınız kişiler bizim için çalışıyordu. Siz bu işe karışmasaydınız. Biz sizinle bu konuşmayı yapmak zorunda kalmayacaktık. Çıkardığınız kişileri tekrar işe almanızı istiyoruz.
– Benim gemimde asla kaçakçılık yapamazsınız. Şirketimizin adı her zaman güvenle anılmıştır. Yasa dışı işlerle bizim bir ilişkimiz olamaz.
– O eskidendi bayım, kendi güvenliğiniz için bizimle çalışmak zorundasınız.
– Bana emir veremezsiniz.
– Nasıl anlamak isterseniz bayım. Bu size ilk uyarımızdı. Bizimle uzlaşırsanız ne ala, uzlaşmazsanız sonuçlarına katlanırsınız. Şimdilik bize müsaade, söyleyeceklerimiz bu kadar.

Bay Carlos arabaya bindiğinde hala çok sinirliydi.

– Edward, bu yaşanan olayı karıma ve çocuklara anlatma sakın. Onların korkmasını istemiyorum. Ben gerekli tedbirleri aldıracağım.
– Peki, efendim.

Bu olayın yaşanmasına sebep olan şey Bay Carlos’ un filosundaki gemilerden birinde yaşanan bir kaçakçılık olayıydı. Bay Carlos filosundaki gemiler ile güçlü firmaların nakliye işlerini yürütüyordu. Sea Good şirketi güvenirliliği ile bilinirdi. Şirketin adı bu güne dek asla yasa dışı işlerde geçmemişti. Bu yüzden güçlü firmalar daima onun filolarını tercih ederdi. Aramalar rutin olarak yapılırdı. Fakat bu güne kadar olumsuz bir şey ile karşılaşılmadığı için çok ayrıntılı bir arama geçirdikleri de söylenemezdi.

Bir süre önce Bay Carlos’ un filosunda çalışan bir grup nakliye elemanının başı belaya girmişti. Mafyaya bulaşmış ve borçlanmışlardı. Borçlarını ödeyemedikleri içinde canları tehlikedeydi. Durumdan kurtulmanın yolu olarak da çalıştıkları firmanın güvenilir adını kullanmaya karar verdiler. Nasıl olsa gemilerde çok sıkı bir arama yapılmıyordu. Gizlice kaçakçılık yapar borcumuzu öder kurtuluruz diye düşünmüşlerdi. Durumu borçlandıkları kişiye söylediklerinde, bu fikir onunda işine gelmişti. Sea Good güvenilir bir firma olduğundan onlar da güvenle sevkiyatlarını yaptırmış olacaklardı. Böylelikle Bay Carlos’un sevkiyatlarının arasında mafyanın küçük çaplı dikkat çekmeyen sevkiyatlarını da yapmaya başladılar. Bir süre kimseye belli etmeden ufak çapta sevkiyatlar yaptılar. Fakat firma içi yapılan bir kontrol sırasında açığa çıktılar. İşten kovuldular.

Bay Carlos olayla ilgili kişileri şirketten çıkardığı için, herhangi bir sorun kalmadığını düşünüyordu. Fakat düşündüğü gibi olmamış ve bu olay yaşanmıştı.

Nur KOŞAR

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu