Nur Koşar

Kesişen Hayatlar V. Bölüm

Kesişen Hayatlar V. Bölüm

İkiz Kızların Kaçırılması 11. Kısım

Edward şirkette olduğu bir gün yüklü bir ödemeyi bankaya tahsilat etmesi gerekiyordu. Muhasebeden parayı aldıktan sonra ödemeyi yapacağı bankaya doğru yola çıkmıştı. Yolu yarılamıştı ki Bay Carlos’ tan telefon geldi.

– Edward parayı bankaya yatırma, Linda ve Karen’ i kaçırdılar. Fidye istiyorlar. Paralarla beraber eve gel onların aramasını bekleyeceğiz.

– Peki, efendim hemen geliyorum.

Telefonu kapattığında Edward ikizler için çok telaşlanmıştı. Geçen bir yılda onlara çok alışmıştı. Başlarına bir şey gelmemesini umarak hızla eve geçti.

Eve geldiğinde Bayan Katty’ nin gözleri ağlamaktan şişmişti. Bizden ne istiyorlar. Sen ne işlere karıştın böyle diye eşine bağırıyordu.

Edward, paraları Bay Carlos’ a teslim ettikten sonra durumu öğrenmek için,

– Beyefendi, geçen ay ki olay la ilgili olabilir mi?

Adamın konuşacak hali kalmamıştı. Sadece, bilmiyorum diyebilmişti.

Eve Gelen Telefon 12. Kısım

İkizlerden henüz haber gelmemişti. Bay Carlos polise gidip gitmemek konusunda kararsızdı. Polise giderse kızlarına bir şey olacağından korkuyordu. İki ay önceki durumdan dolayı bir uyarı olarak kaçırılmış olabilirlerdi. Kendisinin de yolunu bu şekilde kesmişlerdi. İkna edemeyince de bundan sonra olacaklara karışmayız demişlerdi.

Bay Carlos bu tehdit üzerine güvenlik şirketi ile anlaşmış. Ailesine zarar gelmesin diye her türlü önlemi almıştı. Yine de alçak adamlar ikizlerini kaçırabilmişlerdi. Üstelik tek şüpheliler de onlar değildi. Bay Carlos’ un ilk anlaştığı güvenlik şirketi bilinen bir firma olmasına rağmen, Bay Carlos’tan alacağı parayı arttırmak için, durumdan medyayı haberdar etmekle tehdit etmişti. Bay Carlos’ta sinirlenerek, güvenlik firması ile anlaşmasını feshetmiş başka bir güvenlik şirketi ile anlaşmıştı.

Zengin bir aile oldukları için bu tahminlerin dışında kalan birisi ya da birileri de kızları kaçırmış olabilirdi. Rakip firmalardan biri, ya da geçmişe dayalı düşmanlığı olan biri de olabilirdi. Bay Carlos çapkınlığıyla az canlar yakmamıştı. Kendisine dost kadar düşman da edinmişti.
Bu tahminlerin tek bir cevabı olabilirdi. O da kaçıranların Bay Carlos u aramasıydı. Çaresiz bir şekilde beklerken telefon birden çaldı. Telefondaki kişi Bay Carlos’a “İkizlerine kavuşmak istiyorsan sakın polisi arama kızların için hiç iyi olmaz. “Bekle ve ümit et!” diyerek, telefonu kapatmıştı. Bay Carlos o an olduğu yerde sendelemişti.

Bayan Katty:

– Ne dediler Carlos, kızlarım iyi miymiş? Seslerini duyabildin mi?
– Polisi arama dediler Katty, bekleyecekmişiz. Seslerini dinletmediler. Çok kısa konuştu. Sonra hemen kapadı. Bir şey sormama izin vermedi.
– Ne yapacağız biz Carlos? Böyle elleri kolları bağlı mı oturacağız?
– Birkaç gün bekleyelim. Eğer ses gelmezse, hemen polise gideriz. Onlar ne yapacaklarını bizden iyi bilirler.
– Kızlarıma bir an önce kavuşmak istiyorum.
– Bende karıcım,

Üzgün bir halde birbirlerine sarılan çift hiçbir şey söylemeden öylece oldukları yerde kaldılar. Söylenecek hiçbir şey acılarını dindiremezdi.

Polis İle İşbirliği 13. Kısım

Bay Carlos’ un ikizlerin kaçırıldığı haberini aldığından beri eve sessizlik ve hüzün hakim olmuştu. Edward, insanın canından can gitmesi demek böyle bir şeymiş diye düşünüyordu. Bay ve Bayan Watson bekleyerek ellerine bir şey geçmeyeceğini düşünerek, durumdan polisi haberdar etmeye karar verdiler. Bay Carlos dikkat çekmemek için, Edward’ ı polis merkezine gönderdi. Ona izlenmediğinden emin olduğunda içeri girmesini tembihledi.

Edward güvenli bir şekilde polis merkezine girdiğinde, Baş Komiserin yanına çıkarak, Bay Carlos’un adını verdi. Bay Carlos, ülkede tanılan biriydi. Durum önemli ve gizli olduğundan herhangi bir memura söyleyemezdi. Ayrıca Baş Komiser Bay Carlos’un arkadaşıydı. Onu asla geri çevirmezdi.

Edward komiserin odasının kapısını çalarak;

– Komiserim, Bay Carlos adına sizinle görüşmek istiyorum.
– Buyur genç adam bir sorun mu var? Bay Carlos niye kendi gelmedi.
– Dikkat çekmemek için kendisi gelemedi. Bay Carlos’ un ikiz kızları kısa süre önce kaçırıldı. Polise haber verilmemesini söylediler. Fakat iki gün geçmesine rağmen hala herhangi bir haber gelmedi. Bay Carlos durumu size bildirmem için gönderdi.
– Hmm, anlıyorum. Keşke hemen gelseydiniz. Bu herifler her zaman aynı şeyi söylerler, takip edilmediğini kontrol ettin dimi gelirken,
– Elimden geldiğince dikkat ettim komiserim.
– Tamam, bugün size en güvendiğim iki polis arkadaşı yollayacağım. Sivil kıyafetle gelecekler. Gerekli bilgileri aldıktan sonra hemen araştırmaya başlayacağız. Olay hakkında bir şey biliyor musun?
– Bildiğim kadarını anlatabilirim komiserim.
– Olayı tüm ayrıntıları ile bilmem gerek, sen kısaca bildiklerini anlat, memurların alacağı vakıa kaydından detayları incelerim.

Edward, bildiklerini anlatıp hemen eve döndü. Bay Carlos’a komiser ile konuştuklarını anlatarak, evden kimse ayrılmasın dediğini söyledi. Öğleden sonra eve iki sivil polis memuru gelmişti. Memurlar eve geldiklerinde ilk iş olarak evin telefonlarına dinleme cihazları yerleştirildi. Bu cihazlarla arayan kişinin yeri tespit edebileceklerdi. Dinleme cihazları yerleştirildikten sonra aile bireyleri ve çalışanlar ile tek tek görüşüldü. Olayla ilgisi olabilecek kişiler hakkında Bay Carlos ve eşi ile görüşülerek, alınan bilgiler doğrultusunda bir liste hazırlandı.

Nur KOŞAR

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu