Nur Koşar

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm

Hurdacı 17. Kısım

Olay iyice karışık bir hal almıştı. Olayı kaçakçılık büro da takip ediyordu. İkizlerin kaçırıldığı gün olaya karışan ve teşhis edilip şubeye götüren zanlıların kullandığı araç hurdaların parçalara ayrıldığı bir otoparka bırakılmıştı. Araba şans eseri henüz hurdaya dönüştürülüp parçalanmamıştı. Polis otopark sahibine bilgi verdikten sonra hemen aracı incelemeye başladı. Arabada kalan ve ikizleri kaçıran iki kişinin parmak izi arandı. Fakat herhangi bir parmak izine ulaşılamadı. Fakat arka koltukta araya sıkışmış bir de küçük bir çakmak buldular. Çakmağın üzerinde ünlü bir gece kulübünün arması vardı. Gece kulübünün sahibi olan, Bay Charles hakkında birkaç defa kaçakçılık yaptığına dair ihbar gelmişti. Polis hakkında arama kararı çıkarmış, fakat delil yetersizliğinden hep aklanmıştı.
Bu kaçırılma olayında onun parmağı var gibi duruyordu. Polis onu da takibe almıştı. Her ihtimali değerlendirmek zorundaydılar.

Beklenen Telefo 18. Kısım

Saat öğlene geliyordu. Polisler evin dışında bir arabadan Watsonların telefonlarını dinlemekteydiler. Beklenen telefon gelmişti.
Evin hizmetlisi telefonu açmıştı. Telefondaki kişi,

– Buyurun, Watson ailesinin evi,
– Bay Carlos’u telefona ver.
– Kim arıyor efendim.
– Kim olduğum önemli değil, sen dediğimi yap.

Hizmetli koşarak Bay Carlos’ un odasına gitti.

Hizmetli:

-Beyefendi telefonda sizinle görüşmek isteyen biri var.

Bay Carlos heyecanla, telefonu hemen bana ver demişti. Telefonu aldığında,

– Alo, kimsiniz?
– Telefonlara sizin bakacağınızı düşünmüştüm. Yoksa kızlarınızı unuttunuz mu?
– Lütfen bana çocuklarımın yerini söyleyin.
– Polise gitmedin değil mi?
– Hayır tabi ki gitmedim. Konuştuğumuz gibi sizden haber bekledim.

Polisler, konuşma esnasında adamın yerini tespit etmeye çalışıyorlardı. Fakat karşılaştıkları kişi çok profesyoneldi. Telefon sinyallerini kesen bir cihaz kullanıyordu. Bu yüzden de konumu bulunamıyordu. Adam polise gidebileceklerini düşünerek hareket ediyordu. Önlem almadan adım atmıyordu.

– Çocuklarınız siz istediğimiz şartları yerine getirene kadar bizle kalmaya devam edecek.
– Tamam, şartlarınız nedir hemen söyleyin.

Umut Işığı 19. Kısım

İkizleri kaçıranlar artık Bay Carlos’ un onların her istediğini yapacağından emindi. Onu yeterince bekletmiş ve sinirlerini iyice bozmuşlardı. Gerçekten de öyle olmuştu. Bay Watson kızlarını kaçıranlar karşısında artık kendini iyice çaresiz hissediyordu. Polisin şüpheliler hakkında bir şey elde edememesi de çabasıydı.

Polis güvenlik şirketinin ve şüpheli gece kulübü sahibi Bay Charles’in telefonlarını dinlemeye almıştı. Binaların etrafına keskin nişancılar yerleştirilmişti. 7/24 onları izliyorlardı. Onlarsa günlük rutinlerinde gözükseler de, dikkat çeken şey, Bay Charles’ in gece kulübüne gelen 18 yaşından küçük gençlerdi. Sırtlarında çantalar ile geliyor. Kısa bir süre sonra çıkıyorlardı. İlk bakışta kurye gibi dursalar da kaçırılmada tutuklanan zanlılara parayı veren gençte onlarla aynı yaştaydı. Bu çocuklara işlerini yaptırıyor olabilirdi.

Gece kulübüne gelen gençler hemen takibe alındı. Yaşadıkları yerlerden kimlikleri belirlendi. Gençlerin hepsi 18 yaşından küçük lise öğrencileriydi. Bay Charles’ in adamları ile bağlantıları da tespit edilmişti. Gençlerden birini izlemeye aldılar. Takip için gencin evine gittiklerinde o da evden çıkıyordu. Hemen peşine takıldılar. Genç evden çıktıktan yarım saat sonra Bay Charles’ in adamlarından biriyle buluşup bir paket aldı. Polis memurları takibe devam ettiklerinde tek bir gönderici olmadığını gördüler. Teslimat sırasından birden fazla kişi kullanıyorlardı. Nihai kişiye ulaşacak olan paket hızlı bir şekilde el değiştiriyordu. Herkeste aynı çanta vardı. Aynı anda birden fazla teslimatta olabilirdi. Gencin evinden çıkan ekip sınırlı sayıdaydı. Sevkiyatın işleyişini gördüklerinde çok daha geniş çaplı bir operasyon gerektiğini anladılar.

Çember sonunda daralmaya başlamıştı. Polisler gelişmelerden memnundu. İkizler için ilk defa bir umut ışığı belirmişti.

Nur KOŞAR

Kesişen Hayatlar Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar I. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar II. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar III. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IV. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar V. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VI. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar VIII. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar IX. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

Kesişen Hayatlar X. Bölüm Okumak İçin Tıklayınız

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu