Korku Hikayeleri

Korku Severlere; “Ölülerin Yaşamı”

Korku Severlere; “Ölülerin Yaşamı”

O akşam arkadaşım Allen ve ben belgesel izlemeye karar verdik. Kuzenimin ölen büyük büyük babasından kalma koca bir eski belgesel kutusu vardı. Kutuyu didiklemeye başladık fakat ilgi çekici bir belgesel bulamadık. En son kutu boşaldığında elim kutunun sağ tarafındaki bir yüksekliğe değdi. Kutunun sağ tarafında iki kartonun arasında bir şey sıkışmış gibiydi. Kutuyu yırttım ve yüksekliğe baktım. Bu bir CD kutusuydu üzerinde ‘Ölülerin Yaşamı Sıradan Bir Belgesel’ yazıyordu. Arkadaşım şaşırmıştı çünkü söylediğine göre bu büyük bir arşivdi, ismini biliyordu. Ve daha önce hiç böyle bir belgesel izlememiştik. İkimizde ilk defa böyle bir belgesel izleyecektik.

Kutuyu açtım. İçinden ön yüzü siyah bir CD çıktı televizyonun karşısına geçtim. Allen CD Player i açmıştı ve benden CD yi takmamı istedi. Bense bu konuda kararsızdım ve korkuyordum. O sırada Allen elimden CD yi kaptı ve CD Player a taktı. Bu aptal şeyden korkmuyorsun değil mi?

Cesur biriydi fakat fazla cesaretin çok iyi olmadığını çok iyi bilir. Belgesel başladığında süresine baktığımızda kısacık bir belgeseldi bu. Belkide geri kalanı bozulmuştu bunu belgesel bitince anlayacaktık. Allen oynatma tuşuna bastı. Ve film başladı. Tahminim gibi ürkütücüydü. Allen ise gözlerini dikmiş öylece ekrana bakıyordu.Resimler halinde mezarlar ve cesetler geçiyordu, kalbim yerinden oynuyordu. Allen’ın cesurluğu bile yetmedi. 30. Saniyede Allen tam kapatmak için kumandayı aldığında bir ses duyulmaya başladı. ‘Ölüler sandığınız gibi ölü değildirler, onlar ölünce yaşamın başka boyutlarında hayatını sürdürürler. Bir ruh eğer isterse sizinle konuşabilir.’ Gerçekten çok saçmaydı. Allen bu saçmalığa dayanamamış olacak ki kapattı. “İğrenç bir belgeseldi ben lavaboya gidiyorum.” Dedi. Saat 8.20 idi Allen dakikalarca lavabo daydı. Meraklanıp arkasından gittim. Lavaboya girdiğimde Allen yerde öylece yatıyordu. Ne bir yara nede bir kan vardı. Şok olmuştum. Korkarak Allena dokundum. Nabzı atmıyordu. Ambulansı aradım ve yardım istedim. Alleni ambulansa beni de yanına bindirdiler.

Kısa zaman sonra hastanede üstünde bembeyaz bir örtü ile yatan Allen’in yanında ağlıyordum. Bu sırada cesedi inceleyen uzman yanımıza geldi ve konuşmaya başladı.

Bu cesedi nerde buldunuz bu kişi öleli en az 3 yıl olmuş. İşte o zaman beynimde o iğrenç şey yankılandı. ‘Bir ölü eğer isterse sizinle konuşabilir.’

Hikayeyi Gönderen – Run4Live

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu