Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 6. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 6. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; Babası, ona evet dercesine başını sallayınca neşe ile odadan çıktılar. O, yaşlı bakkal ve kızı odadan çıkmış gidiyorlardı ki Ferit’le ilgilenen hemşire, doktoru durdurarak:

‘Doktor bey, hastamız kendine geldi’ dedi neşe içerisinde. Bu duruma sevinen doktor:

‘Sağ ol kızım’ dedikten sonra ona ‘Şu an ilgilenmem gereken bir işim var. Onu hallettikten sonra hastamın yanına giderim’ dedi ve hemşireyi geri yolladı.

Ferit’in kendine geldiğini duyan yaşlı bakkal ve kızı sevinerek birbirlerine bakmış ve gülümsemişlerdi.

1 saat sonra…

‘Doktor Bey, vericinin karaciğeri ile hastanızın karaciğeri birbirlerine uyumlu’ dedi hemşire gülümseyerek ‘Yani yıllardır aradınız karaciğer sonunda bulundu’

Doktor, duyduğu müjde ile öyle sevmiştik ki sevincinden ‘Allah’ diye bağırmış bu bağrışı duyan herkes ona bakmıştı.

Doktor, sevinç içerisinde ilerlerken, o sırada koridorda yaşlı bakkal ve kızı sonucun nasıl çıktığını merak ediyorlardı.

Doktor onların yanına giderek:

‘Sizin karaciğerinizle hastamızın karaciğeri birbirlerine uyumlu’ dedikten sonra kıza bakarak ‘kızım tekrar soruyorum karaciğeriniz vermeye rızanız var mı?’ dedi, merak ve endişe ile bakarak. Zira o karaciğerini vermezse hasta ya ölebilir ya da uzun süre daha beklemek zorunda kalabilirdi.

Bu söz üzerine yaşlı bakkalın kızı:

‘Evet, Doktor Bey o benim hayatımı kurtardı. Şimdi de ben onun hayatını kurtaracağım’ dedi büyük bir kararlılıkla.

‘Öyleyse, hemşirelere haber vereyim seni hazırlasınlar’ dedi doktor, büyük bir sevinçle. Ardından onlara teşekkür ettikten sonra hemşireyi çağırdı. Hemşire gelince ona ‘hemen ameliyat masasını hazırlat’ dedi ve hızlı bir şekilde oradan uzaklaştı.

İki gün sora…

‘Doktor bey, hasta kendine geliyor’ dedi hemşire, doktorun kapısını açarak.

Doktor, aldığı haber üzerine gülümseyerek odasından çıkıp yoğun bakım odasına geçti ve hastanın gözlerini açtığını ve etrafına bakındığını gördü.

‘Geçmiş olsun evlat, kurtuldun artık’ dedi, neşeli bir şekilde.

Ferit, iniltili bir şekilde:

‘Bana ne oldu?’ diye sordu.

‘Buraya geldiğinde oldukça bitkindin ve durumun çok kötüydü’ demesi üzerine.

‘Evet, hatırladım’ dedi Ferit ‘Evimdeyken ambulans çağırmış hastaneye gelmiştim. En son hatırladığım acilde gözlerimi açtığımdı. Ondan sonrasını hatırlamıyorum’ dedikten sonra etrafına bakınarak ‘Burada ne işim var?’ dedi, merak içerisinde.

Yazar – Murat CANPOLAT

1- Bölüm

2- Bölüm

3- Bölüm

4- Bölüm

5- Bölüm

6- Bölüm

7- Bölüm

hikaye, öykü, aşk hikayesi, aşk öyküsü, hikaye okuma, hikaye arşivleri, hikaye ödevi, hikaye örnekleri, gerçek aşk, bakkal, kısa hikaye, bizim hikaye, uzun hikaye, hikaye örneği, hikaye kitabı, hikaye kitapları, Romantik aşk hikayeleri, Duygusal aşk masalları, Yaşanmiş aşk hikayesi, Dünyanın en acıklı aşk hikayesi, Yasak aşk hikayesi, Duygusal aşk masalları Kısa, Aşk hikayesi kısa, Muhteşem aşk hikayesi,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu