Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi “Yaşlı Bakkal ve Kızı” 3. Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; Bir süre sonra kız ona bakmayı bırakarak:

‘Teşekkür ederim efendim. Onlar sürekli beni tehdit edip duruyorlardı, onların isteklerini yapayım diye. En son rahatsız ettiklerinde az kalsın kendimi kaybedecektim. Siz gelmeseydiniz şimdi kim bilir ne haldeyim. O yüzden Allah Teâlâ sizden razı olsun’ dedi mahcup bir şekilde. Konuşmasını bitirdikten sonra gence tekrar baktı ve gülümsedi. Ardından babasına yardım etmek için oradan ayrıldı.

Kızı kurtarıp onunla tanışmıştı, ama şimdi yaşlı adamın yüzüne nasıl bakacaktı. Kız oradayken nasıl içeriye girecek ve alışveriş yapacaktı.  Büyük AVM’ler vardı, ama oralara gidip alışveriş yapmayı hiç istemiyordu. Bu düşünceler ile bakkalın önünden geçerken yaşlı bakkal ona:

‘Bir dakika bakar mısın oğlum’ dedi. Onun seslendiğini duyan genç adam durmak zorunda kalmıştı. Ona karşı mahcuptu, istediği olmuş kızla tanışmıştı, ama onun yüzüne nasıl bakacaktı.  ‘Ah ah! Mahcupluğum şöyle günlerde ortaya çıkmasa olmaz mı’ dedi kendi kendine. Bu yüzden ona doğru dönmeden:

‘Bana mı dediniz?’ dedi. Bunu derken kalbi adeta yerinden çıkarcasına atıyor, yaşlı bakkalın ne diyeceğini merak ediyordu.

‘Evet, evladım sana dedim’ dedi yaşlı adam ‘Yalnız, birinin yüzüne bakmadan konuşmak ona saygısızlıktır’ dedi, genç adamı kendisine çevirmek için. Genç adam kendisine dönünce ona ‘Kızım her şeyi anlattı. O yüzden size çok müteşekkirim. Zira onlar beni ve mahalleliyi de tehdit ediyorlardı. Ayrıca, tehdit etmekten öteye giderek, kasadaki paraları alıp gidiyorlardı. Umarım derslerini almışlardır ve bir daha bizi rahatsız etmezler’

Yaşlı adam genç ile konuşurken kız da çıkagelmiş babasının arkasından gence doğru bakıyordu.

Yazar – Murat CANPOLAT

1- Bölüm

2- Bölüm

3- Bölüm

4- Bölüm

hikaye, öykü, aşk hikayesi, aşk öyküsü, hikaye okuma, hikaye arşivleri, hikaye ödevi, hikaye örnekleri, gerçek aşk, bakkal, kısa hikaye, bizim hikaye, uxun hikaye, hikaye örneği, hikaye kitabı, hikaye kitapları,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu