Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “Zamanda Yolculuk” 4. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “Zamanda Yolculuk” 4. Bölüm

Fantastik Hikaye; Yeniçeri başını dinleyen yaşlı adam, onunla gitmekten başka çaresinin olmadığını anlamış, bu yüzden de başını eğmişti.

Yeniçeri başı ve adamları, yaşlı adamla beraber saraya gelmiş konaklamışlardı. Bu arada Yasin’i de zindana atmışlardı.

Zindana atıldıktan sonra düşünmeye başlayan Yasin, padişah sarayı diye kitaplarda geçenleri okumuştu, ama gördükleriyle kitaplarda okuduğu bambaşkaydı. Demek ki kitaplar her şeyi tam olarak anlatmıyordu.

Birkaç gün saray zindanlarında sorgulanma zamanın gelmesini bekledi. Bu arada mağarada bulup geçmişe gelmesine sebep olan aleti elinden almışlardı. Bu yüzden de yaşadığı zamana geri dönemiyordu.

Yeniçeri başı, yargılama zamanı gelmeden Padişah 4. Mehmet’in yanına varmış, bir casus yakaladıklarını söylemişti. Bu arada onun da birtakım saçmalıkları söylediğini, hatta casus değil de deli olabileceğini de söylemişti.

Padişah 4. Mehmet, çeribaşının anlattıklarını duyduktan sonra onunla beraber zindana indiler. O sırada Yasin, başını eğmiş kendisine ne olacağını düşünüyordu.

O düşüncelere dalmışken, padişah zindana gelmiş onu seyrediyordu. Bir müddet ona baktıktan sonra hafifçe öksürdü, ardından Yasin’e bakarak:

‘Bir takım saçmalıklar anlatmışsın, anlattığına bakılırsa ya delisin ya da bir şeyler gizliyorsun’ dedikten sonra eliyle demir parmakları tutarak ‘Şimdi bana doğruları söyle, buraya ne için geldin’

Murat CANPOLAT

1 – Bölüm için TIKLAYINIZ

2 – Bölüm için TIKLAYINIZ

3 – Bölüm için TIKLAYINIZ

4 – Bölüm için TIKLAYINIZ

5– Bölüm için TIKLAYINIZ

6– Bölüm için TIKLAYINIZ

7– Bölüm için TIKLAYINIZ

8– Bölüm için TIKLAYINIZ

9– Bölüm için TIKLAYINIZ

10 – Bölüm için TIKLAYINIZ

Fantastik Hikaye, hikaye, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, fantastik, hikayeler, hikaye örneği, hikaye örnekleri, hikaye okuma, hikaye okumak,  hikaye arşivi, zaman, zamanda yolculuk, Frenk, mağara, zaman yolculuğu, İstanbul, kısa hikaye, uzun hikaye,hikayeler, hikaye kitaları, hikaye kitabı,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu