Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

Fantastik Hikaye “Zamanda Yolculuk” 6. Bölüm

Fantastik Hikaye

Fantastik Hikaye “Zamanda Yolculuk” 6. Bölüm

Fantastik Hikaye; Padişahın ikazından sonra aleti eline alan Yasin, aletin üzerindeki sayıları 2021 yılına getirdi. Ardından kolu çevirdi ama nafile. Alette ne hareketlenme vardı ne de başka bir şey.

Bu durum karşısında ne yapacağını şaşıran ve elleri ayakları birbirlerine dolanan Yasin, aleti birkaç defa daha çevirdi, çevirdi, çevirdi. Her çevirisinde de 4. Mehmet’in yüzüne korku içerisinde bakıyordu.

Herhangi bir hareketlenmenin olmadığını gören padişah, öyle sinirlendi ki, sinirden dolayı yüzü kıpkırmızı kesilmişti.

‘Sen bizi oyalamaya mı çalışıyorsun?’ dedikten sonra Yasin’e öyle bir tokat attı ki O, Osmanlı Tokat’ının nasıl bir şey olduğunu anlamış oldu. ‘Şu yalancıyı gözümün önünden kaldırın’ dedikten sonra cellatlara emir vererek boynunun vurulmasını istedi.

Cellat, emri aldıktan sonra Yasin’i kollarından  sürükleye sürükleye idam tahtasının yanına getirdi

Şimdi ne olacaktı. Yasin idam mı edilecekti, yoksa bir kurtuluş yolunu mu bulacaktı.

‘Ölümüm böyle mi olacaktı’ diye düşündü Yasin. Ailesi onu bulamayınca perişan olacaklar, bir müddet sonra da unutulup gidecekti. Ya sevdiği kız, o unutur muydu kendisini. Hayır, hayır o unutmaz unutamazdı. Birbirlerini öyle seviyorlardı ki küçük bir ayrılık bile  onlara çile üstüne çile veriyordu. Ya sevdiği arkadaşları onu unutur muydu acaba. İşte bu sorunun cevabını bilemiyordu. İp boynuna geçirilirken bütün ömrü gözlerinin önünden film şeridi gibi geçiyordu.

Cellat, ipi Yasin’in boynuna geçirdikten sonra padişahın emrini beklemeye başladı ve işte o an geldi. Padişah, emri vermişti.

Yasin, ipin ucunda boğulup ölmeyi beklerken birden aklına aletin üzerindeki kırmızı düğmeye basmadığı aklına geldi. Gelir gelmez son bir hamleyle o düğmeye bastı. Alet, tam boğulmaya yakın çalıştı ve kendi zamanına geri döndü.

Kendi zamanına dönmesine dönmüştü ama, döndüğü yer caddenin tam ortasıydı ve üzerine hızlı bir şekilde araba geliyordu.

Murat CANPOLAT

1 – Bölüm için TIKLAYINIZ

2 – Bölüm için TIKLAYINIZ

3 – Bölüm için TIKLAYINIZ

4 – Bölüm için TIKLAYINIZ

5– Bölüm için TIKLAYINIZ

6– Bölüm için TIKLAYINIZ

7– Bölüm için TIKLAYINIZ

8– Bölüm için TIKLAYINIZ

9– Bölüm için TIKLAYINIZ

10 – Bölüm için TIKLAYINIZ

 

Fantastik Hikaye, hikaye, fantastik hikayeler, bilim kurgu hikayeleri, bilim kurgu, fantastik, hikayeler, hikaye örneği, hikaye örnekleri, hikaye okuma, hikaye okumak,  hikaye arşivi, zaman, zamanda yolculuk, Frenk, mağara, zaman yolculuğu, İstanbul, kısa hikaye, uzun hikaye, hikayeler, hikaye kitaları, hikaye kitabı,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu