Ağlatan Hikayeler

Duygusal Bir Hikaye “Önyargı”

Duygusal Bir Hikaye

Duygusal Bir Hikaye “Önyargı”

Duygusal Hikayeler, Ağlatan Hikayeler.

Gemi, denizin ortasında aniden batmaya başlar. Gemide ki bir çift cankurtaran botuna yaklaşırken sadece bir kişilik yer kaldığını görür. O an adam, karısını geride bırakır ve bota atlar. Batmak üzere olan gemide ki kadın eşine bakar ve son cümlesi şu olur;

Öğretmen bir an durur ve öğrencilerine, “Sizce kadın kocasına ne demiş olabilir?” diye sorar.

Öğrencilerinin çoğu; “Senden nefret ediyorum. Nankör herif!” demiştir diye cevap verir.

Öğretmen, köşede sessizce oturan bir çocuk görür ve aynı soruyu ona da sorar.

Çocuk, “Öğretmenim, bence ‘Çocuğumuza iyi bak’ demiştir” diye cevap verir.

Öğretmen şaşırarak çocuğa sorar, “Daha önce bu hikayeyi duymuş muydun?”

Çocuk kafasını sallar ve “Hayır. Ama annem, babam vefat etmeden önce aynı şeyi söylemişti.” der.

Öğretmen suratında üzgün bir ifadeyle, “Cevabın doğru” der. Gemi batar, adam evine gider ve kız çocuğunu tek başına yetiştirir..

Yıllar sonra çocuk vefat eden babasının günlüğünü bulur. Meğerse, çift gemi seyahatine çıktıklarında kadına ölümcül hastalık teşhisi konmuş. O kritik anda, baba ölmek üzere olan eşi yerine kendini bota atmış.

Baba günlüğünde, “Denizin dibine beraber batmayı o kadar isterdim ki. Ama çocuğumuz için, tek başına batmanı izlemek zorunda kaldım.” yazmış.

Hikaye biter ve sınıf sus pus olur. Öğretmen, çocukların hikayeden gereken dersi çıkardıklarını düşünür. İyiyle kötüyü ayırmanın, aralarında ki ince çizginin ne kadar kafa karıştırıcı olduğunu anladıklarını düşünür.

Bu nedenle, olaylara yüzeysel olarak bakmamalı ve ön yargılarda bulunmamalıyız..

Hesap geldiğinde hesabı ödeyen bir arkadaş, zorunlu hissettiği için değil, arkadaşlığa paradan daha çok önem verdiği için bunu yapar..

İş hayatında sürekli insiyatif alanlar bunu aptal oldukları için değil, sorumluluğun ne demek olduğunu bildikleri için yaparlar.

Tartışma sonrasında ilk özür dileyen kişi bunu suçlu olduğu için değil, etrafındakilere değer verdiği için yapar.

Size sürekli mesaj atan birisi, yapacak başka bir şeyi olmadığından değil, size önem verdiğinden bunu yapar. Bir gün hepimiz sevdiklerimizden bir şekilde ayrılacağız. Sohbetlerimizi ve beraber kurduğumuz hayalleri özleyeceğiz..

Bir gün çocuklarımız eskilerden bir fotoğraf görecek ve “Bunlar kim?” diye soracaklar, içimiz kan ağlayarak “Bunlar, hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim insanlar.” diye cevap vereceğiz…

hikaye, hikaye oku, hikaye okuma, duygusal hikayeler, ağlatan hikayeler, boğulan kadın, deniz, batan gemi, gemi, denizde boğuşan kadın,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu