Murat Canpolat

Hikaye “Yetim Mustafa” 5. Bölüm

Hikaye

Hikaye “Yetim Mustafa” 5. Bölüm

Hikaye, ‘Pekâlâ!’ dedi Şahin Bey, ardından telefonu kapattı. O telefonu kapattıktan sonra adamlarına haber verdi. Adamları gelince telefonundaki resmi onlara gösterdi. Ardından onlara:

‘Resimdeki bu kızı takip edeceksiniz. Nereye gidiyor, ne yiyip içiyor, kimlerle arkadaşlık ediyor, hepsini öğreneceksiniz ve bana rapor edeceksiniz’ dedi tok bir sesle.

******

Hatice yetim Mustafa’yı yanına almuş ona ev sıcaklığı vermişti, fakat bir sorun vardı kocası Mustafa’yı istemiyordu. Bir gün onu tek yakalamış eziyet ediyordu öyle olmuştu ki çocuğun morarmış yeri kalmamıştı. O eziyet etmekten yorulmuş bir halde koltuğun üzerinde otururken, yetim Mustafa bir fırsatını bulup oradan kaçtı. O evden kaçtıktan iki saat sonra Hatice eve gelmiş onu arıyordu. Kocası onun sesini duyunca kendine gelerek:

‘Ne arıyon be kadın’ dedi pis pis bakarak.

Hatice kocasının huyunu az çok bildiğinden suratına sert bir şekilde baktı. Ardından ona:

‘Mustafa Mustafa nerede yoksa…’ dedi tehdit edercesine.

‘Yoksa ne dedi’ kocası ardından onu dövmeye başladı. Onların sesli bir şekilde kavga etmeleri üzerine komşuları polis çalmıştı bunun üzerine de Karakolluk olmuşlardı.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 

1 2 3 4 5 6

Hikaye, Büyükler için Hikaye, Aşk hikayeleri, Romantik aşk hikayeleri, Anlamlı hikayeler, Kısa hikayeler, hikaye okuma,Yetim,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu