Murat Canpolat

Hikaye “Yetim Mustafa” 6. Bölüm

Hikaye

Hikaye “Yetim Mustafa” 6. Bölüm

Hikaye; Şahin’in adamları aldıkları emir üzerine kızın peşine düştüler. Kısa bir aramadan sonra onu buldular ve sezdirmeden takip etmeye başladılar. Kız nereye gidiyorsa onlar da peşinden gidiyor, attığı adımları rapor ediyorlardı. Bir ayın sonunda kızın bir erkek arkadaşı olduğu Onun için süslendiği erkeğin de ona karşı boş olmadığını rapor ettiler Şahin adamlarından aldığı raporları arkadaşına götürdü ve evrakları teslim etti.

Elindeki raporları okuyan Tahir Bey, ‘Demek, bir arkadaşı varmış’ dedi kendi kendine. Ardından kendi adamlarını çağırıp resmi onlara vererek:

‘Onu alıp buraya getirin neyin nesiymiş’ dedi dişlerini gıcırdatarak.

Tahir’in adamları emri alır almaz oradan ayrıldılar, onlar gidince kızını yanına çağırarak:

‘Kızım sana tekrar soruyorum, bana doğru dürüst cevap ver, seni bu kadar değiştiren sebep ne. Yoksa bir erkek arkadaşın mı var?’ diye sordu. Bu soru üzerine kız, kaçacak bir yerinin olmadığını anlayınca:

‘Evet, var Baba’ dedi kız.

Bu arada bunu derken utancından kafasını yere eğmişti,  zira babası olarak bildiği adama karşı büyük bir sevgisi vardı. Bundan dolayı da utanmıştı.

Tahir, inatçı bir adamdı ve “bir şey yok” dedi mi onu hiç kimse fikrinden caydıramazdı. Kızın ve ablasının babasını bu yüzden öldürmüştü.

Yazan – Murat CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ 

1 2 3 4 5 6

Hikaye, Büyükler için Hikaye, Aşk hikayeleri, Romantik aşk hikayeleri, Anlamlı hikayeler, Kısa hikayeler, hikaye okuma,Yetim,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu