Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 18. Bölüm

Hikaye

“Uzay Oyunları” Hikayesi 18. Bölüm

Uzay Oyunları

Uzay Oyunları Hikayesi, Başkan ve uzay oyunları sakinleri başkanlık ofisindeki gizli kapıdan içeriye girdikten sonra sessizce aşağıya indiler.

Başkan ilerideki uzay aracını göstererek:

“Şu gördüğünüz araçla bilgisayar odasına gidebiliriz”

“Başkan bey, iyi güzel de bizi görürlerse ne olacak” dedi Mustafa, endişeli gözlerle.

“Mustafa Bey, bu araç görünmez kalkanlara sahip. O kalkanları açarak gidersek hiç kimse bizi göremez” dedi onun endişesini gidermek için.

Başkan, onların endişelerini giderdikten sonra hep beraber araca bindiler. Görünmezlik kalkanı açtıktan sonra o araçla gizlice bilgisayar odasına sızdılar, ama mahkumlar orayı da çoktan ele geçirmişlerdi.

Başkanın adamlarından biri onları görünce telaşla:

“Başkanım ne yapacağız şimdi” dedi telaşla.

“Sus be adam sus, duyacaklar şimdi bizi, dedi başkan.

Sustular, susmasalardı az kalsın yakalanacaklardı. Çünkü o sırada mahkumlar o tarafa doğru bakıyorlardı.

Hep beraber yere eğilip ördek yürüyüşü gibi yürüyerek mahkumların yanına gittiler. Ardından her biri bir yere dağılarak teker teker mahkumları etkisiz hale getirdiler.

Mahkumları teker teker etkisiz hale getiren uzay oyunları sakinleri tekrar bir araya geldiler. Ardından başkana dönerek:

“Başkanım, şimdi ne tarafa doğru gidiyoruz” dediler.

Başkan, onları dinledikten sonra:

“Şu ileride gördüğünüz merdivenlerden üst kata çıkacağız. Orada oldukça büyük bir oda var. İşte orası gitmemiz gereken yer. Oraya sağ salim ulaşırsak işimiz ondan sonra kolaylaşır”

MURAT CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu