Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 7. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayeleri

“Uzay Oyunları” Hikayesi 7. Bölüm

Kaptan Sam, Salih’le konuştuktan sonra ayağa kalktı. Birkaç adım attıktan sonra durdu. Ardından geminin başkanlıkla iletişimini sağlayan Sim’e döndü ve ona:

‘Bay Sim, başkanlıkla iletişimi sağlayabildiniz mi?’ diye sordu. Bu soru üzerine Bay Sim:

‘Hayır, efendim, o çatışma sırasında iletişimi sağlayan hatlar da vurulduğu için iletişimimiz tamamen koptu. Ama arkadaşlar en kısa sürede tamir etmek için uğraşıyorlar’ dedi yerinde kıvranarak.

Kaptan Sam, duyduğu bu haber üzerine çaresizce ofladı, elleriyle saçlarını karıştırarak.

Onun ümitsizce ofladığını gören Salih, Kaptan Sam’ın omzuna babacan bir tavırla dokundu. O geri dönüp kendisine bakınca gülümsedi. Ardından ona:

‘Bak evlat, sana evlat diyorum. Çünkü neredeyse evladım yaşındasın. Sana ufacık bir nasihatim olacak’ dedi yumuşak bir tavırla. Son sözünden sonra bir müddet sustu.  O suskunlunun ardından sözünü şöyle sürdürdü: ‘Ne olursa olsun ümitsiz olma. Sen ümitsiz olursan, bu ümitsizliğin bütün herkese yansır. Bu yansıma da hem senin için hem onlar için hiç iyi olmaz. Onun için ümitsiz olma. Bu görünen durum her ne kadar kötü bir durum olsa bile, belki bu durum daha hayırlı bir durumla sonuçlanabilir. O yüzden moralini bozma ve gemindeki tayfana destek ol’ dedi şefkatli bir şekilde.

Aralarındaki konuşma çok sürmemişti ki Bay Sim, başkanlıkla iletişime geçildiğini haber verdi.

Salih, Bay Sim’in verdiği haberden sonra Kaptan Sam’a:

‘Ben sana demedin mi ümitsiz olma diye, bak çok sürmeden kurtulma ümidi doğdu’ dedi sevinçle.

*********

Kaptan Yam, gemisinin kardeşi tarafından yok edildikten sonra bazı tayfaları ile beraber kurtulmuş, Sirius B gezegenine gelmişti ama morali oldukça bozuktu. Çünkü hem intikamını alamamış hem de çok sevdiği gemisinden olmuştu.

Onu Sirius B gezegeninin başkanı sinirli bir şekilde bekliyordu. Onun birkaç tayfasıyla beraber gezegene vardığını duyunca ayağa kalktı. Çalışma odasından çıkıp yargı odasına geçti. Diğer yargıçların da gelmesiyle beraber onu ve tayfalarını çağırdı.

Kaptan Yam, sonunun nasıl olacağını az çok tahmin ediyordu. Bu yüzden de tedirgindi. Başkanlık tarafından çağrıldığını duyunca tedirginliği iyice arttı. İçinde bulunduğu tedirginlikle başkanlığa vardı. Başkanın yargılama odasında olduğunu duyunca sürgüne gönderileceğini anladı, ama nereye. İşte bunu bilemiyordu.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu