Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 8. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayeleri

“Uzay Oyunları” Hikayesi 8. Bölüm

Kaptan Sam, başkanlıktan gelecek gemiyi bekliyordu. Zaman oldukça azalıyordu, ama o yinede umutluydu. Bu arada tayfaları gemiyi onarmaya çalışıyorlardı. Her ne kadar sonu iyi görünmese bile umutla çalışıyorlar, bu umutla beraber gülüp oynaşıyorlardı.

Nihayet bekledikleri gemi geldi. O gemideki tamir ekibi bir günlük uğraştan sonra Kaptan Sam’ın gemisini tamir ettiler. Atlama hızı tamir olduğuna göre artık gitmeye hazır oldular.

Kaptan Sam, geminin tamir olmasının verdiği gururla kaptan koltuğuna geçip emrini verdi ‘İstikamet Sirius A Gezegeni’ dedi ve Tam’a bakarak ona ‘Atlama hızını ayarla ve emrimi bekle’ dedi.

Tam, atlama hızını ayarladıktan sonra Kaptan Sam’a hazır olduğunu söyledi. O da bunun üzerine eliyle işaret ederek hızlanmalarını istedi. Tam’da aldığı emir üzerine gemiyi hareket geçirdi. Gemi atlama hızıyla beraber öyle hızlı hareket etti ki göz açıp kapanıncaya kadar Sirius A Gezegenine geldiler. Onların peşinden de başkanlığın gemisi geldi.

Kaptan Sam, gemiden indikten hemen sonra başkanlığa gitti. Orada sekreterden başkanla görüşmek istediğini söyledi. Sekreter, zaten bunu beklediği için hemen onu başkanın odasına aldı. O ve başkan bir müddet konuştuktan sonra Kaptan Sam, dışarıya başkanla beraber gülerek çıktı. Hiç beklemeden gemisine geldi. Derhal gemide bekleyen Uzay Oyunları yolcularının kaldığı odaya vardı. Onlara tek tek başkanın kendilerini beklediğini söyledi.

Uzay Oyunları yolcuları aldıkları bu haber üzerine toparlanıp başkanlığa gittiler.

Başkan, onların hepsiyle kendi usullerince sarılıp hasbi hal etti. Daha sonra oturmalarını rica edip onlara:

‘Hoş geldiniz Uzay Oyunları sakinleri, sizin buraya gelmeniz bizim için umut oldu. Umarım sizin sayenizde oyunları kazanırız ve halkımız olarak zulümden ve yok olmaktan kurtuluruz’ dedi güler yüzlü bir ifadeyle.

Salih, onların en büyüğü olduğu için diğerlerinin yüzüne bakıp kendisinin, konuşmasının daha uygun olabileceğini ima etti. Onlarda kafalarıyla onaylayınca başkana:

‘Sayın Başkan, konuşmalarınızdan anlıyoruz ki çok büyük bir sıkıntı içerisindesiniz. Hiç merak etmeyin, ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yapıp sizi bu sıkıntılardan kurtaracağız. O yüzden huzursuz olmayın ve ümidinizi kaybetmeyin’ dedi babacan bir tavırla.

Başkan, bu konuşmalardan sonra bir anda ayağa kalkıp hepsiyle kucaklaştı. Umutla yüzlerinden gözlerinden öptü. Daha sonra oradakilere emir verip başkanlığın en iyi konakların hazırlanmasını istedi. Konaklar hazırlanınca da Uzay Oyunları sakinleri konaklara geçip yol yorgunluğunu atarcasına saatlerce uyudular.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu