Bilim Kurgu HikayeleriFantastik HikayelerMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 15. Bölüm

Bilim Kurgu Hikayeleri

“Uzay Oyunları” Hikayesi 15. Bölüm

Sıra gelmişti ayak güreşine. Ayak güreşi şu şekilde yapılacaktı. Her yarışmacıların ayakları birbirlerine bağlanacaktı. Ayaklar bağlandıktan sonra havaya kaldırılacak, kaldırıldıktan sonra da yarışma başlayacaktı ve ayağını ilk kim yere değdirirse o kaybedecekti. Yarışma başlamıştı. Hikaye

Bayanlardan ilk yarışmayı Tülay yapıyordu. Rakibi hem çirkin hem de aşırı derecede kokuyordu. Öyle ki koku yüzünden Tülay bir eliyle burnunu tutmak zorunda kalmıştı.

Tülay, koku yüzünden rakibinin işini bir an evvel bitirmek için çabalıyordu ama rakibi buna fırsat vermiyordu bir türlü. Fakat sonuçta kazanan yine Tülay olmuştu.

Tülay, rakibini yendikten sonra üzerine sinen kokuyu gidermek için hemen ayağa kalktı ve banyo yapabileceği bir yer aradı. Yarışmaların yapıldığı yerde banyo vardı, fakat çok küçüktü. Bu yüzden üzerindeki kokuyu gidermek için saatlerce uğraştı. Bu uğraşıları sonunda sonuç vermiş, üzerindeki koku gitmişti. Fakat aşırı banyo yaptığından derisi büzüşmüştü. Bu yüzden de çok komik görünüyordu.

Sıra Zehra’daydı. Zehra’nın rakibi aşırı derece de şişmandı. Kolay kolay alt edilebilecek birine benzemiyordu.

İkisi de yere yatıp ayaklarını birleştirdiler. Zehra’nın rakibi onu görünce kahkaha attı. “Çıkara çıkara bunu mu karşıma çıkardınız” dedi böbürlenerek. Hikaye 

Zehra’nın rakibi onu küçümsemişti. Fakat, rakibi küçümsemenin işe yaramayacağını öngörememişti. Çünkü Zehra, zayıf olmasına rağmen acı bir kuvveti vardı ve en güçlü rakiplerini bile yenebiliyordu.

Güreş başlandıktan yirmi dakika sonra rakibi hata yapınca Zehra bu hatayı affetmedi ve kendisinden kat kat üstün olan rakibini yenmeyi başardı.

Zehra’dan sonra sıra Selin’e gelmişti. Selin, bu yarışta biraz heyecanlı görünüyordu. Heyecan onun için hiç iyi değildi. O heyecanlandığında hatalar yapabiliyordu.

Tam güreş başlayacaktı ki yarışma durduruldu. Çünkü yarışma  alanında kargaşa başlamıştı. Bu duruma yol açan sebep ise Yam’ın, Kuvan bölgesindeki mahkumlarla o bölgeye saldırmasaydı.

Kaptan Yam, nöbetçilerin hepsi etkisiz hale getirildi. Şimdi emrinizi bekliyoruz. Bunu diyen Kaptan Yam’ın koğuş arkadaşı Dam’dı. O konuşurken Yam’da kaptanlık elbisesini giyiyordu. Hikaye

“Dam kardeşim, şimdiye kadar biz düşündük artık bundan sonra Başkanlık düşünecek ha” dedi gülerek.

“Evet efendim, zaten yıllardır bu anı bekliyordum. Beni o korkunç yere tıkan başkan ve onun yargıçlarından intikam almak için yemin etmiştim. Şimdi bu sizin sayenizde gerçekleşecek’ dedi Dam, dişlerini gıcırtatarak.

“Senin intikam almak istediklerine bizzat şahit olmuş biri olarak söylüyorum ki senden korkulur. Sana düşmanlık edenin vay haline” dedi Kaptan Sam, bunu derken dişlerini açmış pis pis gülüyordu.

Ele geçirdikleri gemi sayısı 6 taneydi. Mahkumlar ise 800 kişi idiler. Bu hesaplı her uzay gemisine 133 kişi idiler. Bu da her gemi için yeterli sayıyı oluşturuyordu. Hikaye

Mahkumlar gurup oluşturup her gemiye kaptan atandıktan sonra yerleştiler. Her mahkum gemiye girdikten sonra Kaptan Yamve yardımcısı Dam ana gemiye geçtiler. Mahkumların oluşturduğu grup uzayın derinliklerinde ilerlerken Kuvan Bölgesinde olanlar başkanlığa ulaşmıştı.

Başkan yargıçlarını topladı ve durum değerlendirmesi yaptı. Sonuçta Yam ve adamlarından oluşan mahkum gurubuna karşı çıkılmasına karar verildi, ama yarışmalara devam edilecekti.

Alınan karar doğrultusunda uzay gemileri hazırlanıp onların üzerine yollanıldı, ama nafile bir çabaydı. Çünkü karşı taraf çok güçlüydü ve sonuçta çekilmek zorunda kaldılar.

“Kaptan Yam, başkanlığın gemileri ağır kayıp verip geri çekildiler. Şimdi ne yapmamızı istersiniz” dedi yardımcı kaptan Dam.

“Onlar cezalarını çekmeden durmayacağız” dedi Kaptan Yam bağırarak.

“Anlaşıldı, Kaptan Yam” dedi Dam ve ellerinde kalan beş gemiyle başkanlığın merkezine ve yarışmaların yapıldığı yere ateş açarak herkesi dehşete düşürdüler. Zira bundan önce hiç kimse böyle bir şey yaşamamışlardı.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu