Bilim Kurgu HikayeleriMurat Canpolat

“Uzay Oyunları” Hikayesi 19. Bölüm

“Uzay Oyunları” Hikayesi

Uzay Oyunları

Uzay Oyunları Hikayesi, Başkan, konuşmasını bitirdikten sonra sessiz bir şekilde üst kata çıktılar, ama o da ne Üst katta eli silahlı mahkumlar bekliyorlardı.

“Başkanım, aşağıdakilerin ellerinde silah olmadığı için onları kolay geçtik. Fakat, bunların ellerinde silah var” dedi Tülay, sessiz bir şekilde.

“Durun, hemen telaşlanmayın” dedi başkan “Buna da bir çözümümüz var. Şimdi etrafıma toplanın ve el ele tutunun”

Onlar, başkanın ne yapmak istediğini anlamasalar da onun dediğini yaparak el ele tutundular. Hep beraber el ele tutulduktan sonra başkan boşta kalan eliyle saatinin tuşlarına dokundu. İşlemi bittikten sonra başkan ayağa kalktı ve onlara:

“Hadi kalkın, onlar artık bizi göremezler” dedi ve yürüyerek mahkumlara doğru gitti.

“Başkan bey, ne yapmaya çalışıyorsunuz” diye bağırdı Selen.

Selenin bağırması üzerine başkan geriye dönerek:

“Selen Hanım, merak etmeyin onlar bizi ne görebilirler ne de duyabilirler. O yüzden hadi durmayın da peşimden gelin” dedi.

Selen ve yanındakiler birbirlerine bakıp “Yapacak bir şey yok” deyip süklüm püklüm başkanın arkasından gittiler.

Başkanın arkasından giden uzay oyunları sakinleri gözlerine inanamıyordu. Evet, tıpkı her şey başkanın dediği gibiydi. Mahkumlar ne onları görebiliyor ne de ayak seslerini duyabiliyorlardı. Sanki hepsi hipnoz olmuş gibi bir noktaya bakıyorlardı.

Onlar şaşkınlık içerisindeyken başkan mahkumları teker teker etkisiz hale getiriyordu.

MURAT CANPOLAT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

hikaye, hikâye, bilim kurgu, bilim kurgu hikayeleri, hikaye, fantastik, fantastik hikayeler, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, hikaye,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu