Dini HikayelerMurat Canpolat

Dini Hikayelerden, “Babam Ve Ben” 3. Bölüm

Dini Hikayeler

Dini Hikayelerden, “Babam Ve Ben” 3. Bölüm

Dini Hikayeler; O, bir müddet dinledikten sonra: dini hikaye

‘Arkadaşlar, Turan Bey haklı, performansımız oldukça düştü, o yüzden kendinize gelin’ dedi, tehdit edercesine.

Atilla Bey, Turan Bey’in sağ kolu ve en güvendiği adamıydı. Ayrıca, bütün mali işlerde ondan sorulurdu. O yüzden de öyle davranmıştı.

Onun sertçe konuşması herkesi susturmuş, başlarının yere eğilmesine sebep olmuştu.

Turan Bey hariç, herkes susmuş otururken hizmetçi içeriye girerek önlerine içkilerini koydu ve kimsenin yüzüne bakmadan oradan ayrıldı. Onun kimsenin yüzüne bakmamasının sebebi ise tanınmama amaçlıydı. Atilla Bey, ona öyle davranması gerektiğini söylemişti. Bunun aksi davranması durumunda öldürülebileceğini de söylemeyi unutmamıştı. Bu sebeple hizmetçi onların yüzüne bakmamıştı.

Onun yalakalığı diğerlerin hiç hoşuna gitmemişti. Hatta bu yüzden neredeyse kalkıp gideceklerdi.

Turan Bey, onların oturmasını işaret ederek: dini hikaye

‘Arkadaşlar, hangi hakla ben kalkmadan kalkarsınız’ dedi onları küçümseyerek. ‘Bundan sonra böyle bir harekette bulunan olursa gözümü kırpmadan öldürürüm’ dedi, yumruğunu masaya vurarak.

Onun ikazından sonra başta Atilla Bey ve diğer mafya babaları suspus olup başlarını yere eğdiler. Bir müddet öylece durduktan sonra ondan izin isteyip çıktılar. Hepsi beraber çıktıktan sonra Turan Bey, Atilla Bey’i karşısına alarak:

‘Bana bak Atilla, oğluna sahip çık. Eğer onun namaz kıldığı kulağıma çalınırsa affetmem ve seni kapının önüne koyarım. Bununla da kalmam bütün malın mülkün neyin varsa elinden alırım’ dedikten sonra çekip gidecekken geri döndü ve ona; ‘Ömrüm boyunca o Allah dedikleri şeyi kafalardan yok etmek için çalıştım ve ömrüm olduğu sürece de buna devam edeceğim’ dedi, tıslayarak. Orada konuşmasına son vererek çıkıp gitti, arkasında bir enkaz yığını bıraktığının farkına varmadan.

Murat CANPOLAT

1.Bölüm

2.Bölüm

3.Bölüm

4.Bölüm

hikaye oku, hikayeler, din, dini hikayeler, islami hikayeler, namaz, namaz kılmak,  İslam, hikaye, din, dini hikaye arşivi, hikaye oku, hikaye okuma, yaşanmış dini hikaye, duanın gücü dini hikaye, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu