Düşündüren-Eğitici HikayelerKısa Hikayeler

Hikaye Oku: “Küçük Kızın Duası”

Hikaye Oku

Hikaye Oku: “Küçük Kızın Duası”

Hikaye Oku; Küçük bir kız vardı. Hayatta en çok istediği şey, doğum gününde, kendisi gibi küçük bir taya sahip olmaktı. Bunun için, doğum gününden aylar önce, Allah’ın kendisine bir tay vermesi için dua etmeye başlamıştı. Küçük kızın kendisinden iki yaş büyük ağabeyi ise, biraz haşarı bir çocuktu. Üstelik her konuda kardeşiyle alay etmeye bayılırdı. Özellikle de kardeşinin doğum günü için Allah’ tan tay istemesi en sevdiği alay konusuydu. Buna karşılık, her defasında:”Göreceksin!” diyordu küçük kız. “Allah duama cevap verecektir”

Nihayet doğum günü geldi. Ama ortalıklarda tay falan yoktu. Kendisine verilen birkaç hediye paketi ise, hiçte bir tayı içine alabilecek kadar büyük değillerdi.

Ağabeyi, paketleri göstererek:

“Bana söyler misin. Tay bunların hangisinde?” dedi, “Hani Allah’ın senin dualarına cevap vereceğini söylüyordun?”

Küçük kızın gözleri yaşardı.  Ağabeyine dönerek:

“Allah bana cevap verdi” dedi.

Ağabeyi:

“Ya öyle mi, ne dedi peki?” diye sordu. Küçük kız hafifçe tebessüm ederek şöyle mırıldandı:

“Allah hayır dedi. Hayır, şimdi olmaz!”

Zafer Arşivinden, Yazarı Bilinmiyor.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu