Dini HikayelerMurat Canpolat

Dini Hikayelerden, “Babam Ve Ben” 1. Bölüm

Dini Hikayelerden

Dini Hikayelerden, “Babam Ve Ben” 1. Bölüm

Dini Hikayelerden, ‘Atilla Bey oğlunuz geldi’ dedi hizmetçi. Ardından ona selam verip odasından çıktı, arkasına bile bakmadan. O çıktıktan sonra, Atilla Bey’in oğlu, babasının çalışma odasına girdi. O, odasına girince kontrol ettiği evraklardan başını kaldırarak ona sinirle baktı. Dini Hikayelerden

Onun sinirli bakışı oğlunun gözlerinden kaçmamıştı. Bu yüzden de tedirgindi.

‘Baba, ben sana ne yaptım ki bana sinirle bakıyorsun. Hem neden banka kartlarının hepsine bloke koydurdun’ dedi, üzüntüyle.

Babası oğlunu sözlerine sinsi sinsi güldü. Ardından ayağa kalkarak, bir süre dolandı. Belli ki oldukça sinirliydi. O sinirle oğlunun yanına oturarak:

‘Ben sana demiştim, eğer oraya gidersen seni mahvederim diye. Sen ne yaptın benim sözlerimi dinlemeyip yine oralara gittin’ dedi tıslayarak. Dini Hikayelerden

Onun sözleri karşısında oğlu üzgün bir vaziyette:

‘Baba sen benim huzura kavuşma mı istemiyor muydun’ dedi yalvarırcasına ‘İşte ben de camide buldum’

‘Demek huzuru namazda buldun ha’ dedi babası tıslayarak. Hem onu söylüyor hem de oğlunun üzerine yürüyordu.

‘Evet, baba’ dedi oğlu ‘Huzuru namazda buldum. Senin söylediğin gibi kızlarla dans ederek, içki içerek gününü günü ederek değil. Zaten sizin yaptığınız işler yüzünden eroine bulaştım. O, olmasa belki de pislik içerisinde boğulup giderdim’ dedi sinirle.

Oğlunun sözlerinden sonra yumruğunu kaldırıp ona vuracaktı ki hizmetçi içeriye girerek: Dini Hikayelerden

‘Atilla Bey, beklediğiniz misafirler geldi’ dedi ve onun cevap vermesini beklemeden dışarıya çıktı.

Hizmetçinin sözlerinden sonra oğluna vurmaktan vazgeçerek elini yere indirdi. Ardından ona:

‘Bu şekilde kurtulduğunu sanma’ dedi Atilla Bey tıslayarak ‘Bu konuda konuşmamız henüz bitmedi. O yüzden seninle sonra görüşeceğiz’ dedi ve misafirlerin yanına gitti.

Murat CANPOLAT

1.Bölüm

2.Bölüm

3.Bölüm

hikaye oku, hikayeler, din, dini hikayeler, İslami hikayeler, namaz, namaz kılmak,  İslam, hikaye, din, dini hikaye arşivi, hikaye oku, hikaye okuma,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu