Kıymetli Yazarlarımızdan SeçmelerQayıbova Aytac  

Hikaye Oku – Arca ‘ Giray Gözlerini Açıyor’ 4. Bölüm

Hikaye Oku

Hikaye Oku – Arca ‘ Giray Gözlerini Açıyor’ 4. Bölüm

Hikaye Oku: “Giray`ın kalp atışları yavaşladıkça, Mergen`in kalp atışları giderek hızlanıyordu. Acele etmesi gerekiyordu, bir şeyler yapması.. Ama duyguları iradesini zorluyor ve düşünmesine engel oluyordu. Belli ki Giray bir kaç gündür burada tutuluyordu ve ne yemek ne de su verilmiyordu. Belki de işgence sonrasında yavaş yavaş acı çekerek ölmesini istiyor ve bu yüzden çadıra da gelmiyorlardı. Ama bunların hepsi birer varsayımdı ve Mergen işini şansa bırakamazdı. Giray`ın toparlanması baya uzun süreceye benziyordu. Onu bu hali ile çıkarmaya kalksa başaramazdı. Çünki Giray`ın bilinci kapalıydı ve koskocaman düşman ovasının ortasında savaşa girecek olursa sadece kendini kurtarabilirdi. Giray`ın sağ salim ovaya dönmesi için öncelikle eski sağlığına kavuşması gerekiyordu. Bu yüzden risk alarak geceleri çadırda kalmaya ve Giray`ı tedavi etmeye başladı. Her gece ay gökyüzünü aydınlatınca Mergen çadıra inip, şafak sökülünce de çadırdan ayrılarak ormana gidiyordu. Yaklaşık 3 gün sonra Giray gözlerini açtığında başının kimin dizlerinde olduğunu anlaması biraz zaman almıştı.

Karşısındaki kişinin kim olduğunu bilmediği için endişeyle elini ittirmiş ve kalkmaya çalışmıştı Giray.

Fakat Mergen ondan hızlı davranmış ve kalkmasına izin vermeyerek kendisini tanıtmıştı. Giray`ın kanı deli akardı. Etkilenmesine rağmen o kadar soğuk davranabilen bir yapıya sahipti ki o an Mergen`in onu kocaman bir buz parçası sanmasına hayret etmemek gerekirdi. Giray bir türlü kendine yediremiyordu bu halde yatmasını ve dahası da onu kurtarmaya çalışanın Mergen Doğanay olmasına. Mergen`i ne zaman görse aklına onu ilk gördüğü gün geliyordu Giray`ın. Ve koskoca ovada tüm erleri yenmesine rağmen Mergen`e yenilmesini hatırlayarak tüm benliğini kaplayan o tuhaf histen kurtulmaya çalışıyordu. Neredeyse hiç konuşmuyor sadece bir birlerine kaçamak bakışlarla bakıyorlardı. Sesslizliği ilk bozan Mergen olmuştu. Fakat Giray`ın düşündüğü gibi neden ve nasıl bu hale geldiğini sormamış sadece şafak sökülünce gideceğini ve gece olmadan da gelemeyeceğini, sessiz kalması gerektiğini söylemiş ve yeniden susmuştu. Üstelik Giray`ın cevabını bile beklememiş, kalkarak hazırlanmaya başlamıştı. Hiç bir kıza benzemiyordu Mergen. Ovanın tüm kızları Giray`ı gördüklerinde açılıp saçılmaya başlayıp, kendilerini beğendirme çabasıyla çırpınırken Mergen hep yüzünü kapatırdı – diye düşündü Giray.

Sonra yine aklına ona yenildiği, ilk kez gördüğü gün geldi. Tam ağzını açıp birşeyler söylemeye hazırlanıyorken Mergen şafağın söktüğünü ve gitme zamanının geldiğini söyleyerek nefesliğe doğru tırmanmaya başladı. Mergen çıktıktan sonra Giray dudaklarına konan tebessümle kafasını iki yana salladı ve içinden `Evet haklıyım` diye geçirdi… Hikaye

Yazar: Qayıbova Aytac

1- Bölüm

2- Bölüm

3- Bölüm

4- Bölüm

 

Hikaye, öykü, hikaye oku, hikayeler, hikaye okuma, hikaye sitesi, kahramanlık hikayeleri, Türk hikayeleri, Qayıbova Aytac hikayeleri, Qayıbova Aytac, Arca, Hikaye örneği, 

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu