Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 15. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 15. BÖLÜM

Polis karakolunda taraflar dinlenilip birbirlerinden şikâyetçi olduktan sonra serbest kaldılar.

Selim, karakoldan Firuze ile beraber çıktıktan sonra:

‘Selim Bey, size ne kadar çok teşekkür etsem azdır. Siz olmasaydınız eski kocam kızımı alıp gidecekti’ dedi, hüzünlü ve naif bir ifade ile.

Onu dinleyen Selim:

‘Firuze Hanım, benim yerimde kim olsa aynısını yapardı. Ayrıca, siz değil de başkası olsaydı yine aynısını yapardım. Çünkü zulme karşıyım ve yardım isteyen birini de asla geri çevirmem’ dedi, gülümseyerek. Bu sözü söylerken kalbi yerinden çıkacakmış gibi atıyordu. Kalbi, yoksa aşk dedikleri şeyden dolayı mı atıyordu.

Firuze’nin kızı, bir annesine bir Selim’e bakıyordu ‘Siz nereden tanışıyorsunuz’ dercesine. Sonunda dayanamayıp annesine:

‘Anne, siz nereden tanışıyorsunuz’ dedi, annesinin yüzüne merakla bakarak.

‘Kızım’ dedi Firuze ‘Bu uzun hikâye, istersen bunları sonra konuşalım. Zaten bunları konuşmanın ne sırası ne de zamanı’

Annesinden istediği cevabı alamayan kızı, bu seferde Selim’e dönerek:

‘Amca, ilk önce beni ve annemi o adamın elinden kurtardığınız için teşekkür ederim’ dedi, neşeli bir şekilde. Daha sonra ‘annem anlatmak istemiyor, ne olur bari sen anlat nasıl tanıştığınızı’

Onun sorusu üzerine Selim, yere eğilerek kızın gözlerinin içine baktı. Ardından ona:

‘Annen haklı, ilk önce buradan uzaklaşalım. Daha sonra annen sana her şeyi anlatır’ dedi ve ayağa kalkarak beraber yürümeye başladılar, ta ki deniz kenarına kadar. Deniz kenarında bir ambulans ve etrafında da bir sürü kalabalık vardı. O kalabalığı gören Selim ve Firuze oraya yöneldi.

Bölüm 7

Fatih Bey, otelden çıktıktan sonra arabasına binip yarım saat yol aldıktan sonra aniden durdu. Bir müddet öylece kaldıktan sonra ani bir kararla oteline geri döndü. Onun geri döndüğünü gören resepsiyon görevlisi:

‘Hoş geldiniz efendim. Bugün sizi tekrar beklemiyordum’ dedi, sırıtarak:

Fatih Bey, onun daha fazla sırıtmasına eliyle engel olduktan sonra:

‘Sırıtmayı bırak ve bana cevap ver. Bugün getirdiği kadın nerede?’

Resepsiyon görevlisi, kadınla aralarında geçen diyalogu anlattıktan sonra:

‘Nereye gittiğini bilmiyorum efendim. Yalnız, çıkmadan evvel ağzından deniz kenarı diye bir şeyler çıkıyordu’ dedi.

Onu dinleyen Fatih Bey, oldukça öfkelenerek:

‘Ne yaptın aptal herif’ dedi ve koşarak otelden çıktı. Arabasına binerek Ceylan’ı aramaya başladı. Onu denize atlarken gördü. Görür görmez ‘Eyvah! Bu kız canına kıyacak’ dedi ve arabasını hızlı bir şekilde durdurdu. Ardından telaşlı bir şekilde denize atladı. Denizde yüzerek Ceylan’a yetişti ve onu tam boğulmak üzereyken yakaladı ve sahile çıkardı. İlk yardım uygulamalarını yaptıktan sonra ambulansı aradı.

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  14 15

16

Hikaye, aşk, sevgi hikayeleri, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çeşitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler, bizim hikaye, hikayeler, uzun hikaye, kısa hikaye, hikaye kitapları, hikaye kitabı, hikaye örnekleri, hikaye nedir,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu