Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 3. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 3. BÖLÜM

Hikaye, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çesitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku.

Şoför, telefonu çalınca sözünü kesip telefonunu eline aldı ve ‘alo’ dedi. Telefondaki kişi Firuze’ydi. Biraz geciktiği için şoföre: ‘Mustafa, daha fazla oyalanmayın’ diyordu.

Şoför, gelen telefon üzerine:

‘Beyim daha fazla oyalanmadan gidelim. Zira Firuze Hanım bizi bekliyor’

Firuze aşkın adı, Firuze sevginin adı, Firuze ayrılığın ve hasretin adı. Ah aşk! İnsanı deli divane edersin. İnsanı sürüm sürüm süründürürsün. Ah Aşk! Nedir senin insanlardan istediğin.  Ah aşk! Kalbi çarpım çarpım çarptırırsın. Sonra döner insanın üstüne güldürürsün.

Selim, Firuze’yi ilk gördüğünde göz ucuyla bakmış ondan sonra da gözlerini çevirmişti. Bu tek bakış bile kalbinin çarpmasına yetmişti. Aslında onun böyle huyları yoktu. Bu yaşına kadar hiçbir kıza göz ucuyla bile olsa bakmamıştı.

Neden böyle bir şey yapmıştı bilemiyordu ‘Göz ucuyla bile olsa bakıp günaha girdiysem beni affet Allah’ım’ diyordu Selim, kendi kendine.

Şoför Mustafa, telefonla konuştuktan sonra Selim’le beraber evden çıkıp arabaya yöneldiler. Arabaya gelince Firuze:

‘Niçin bu kadar geç kaldınız. Biliyorsun ki ben geç kalınmasını sevmem’ dedi şoföre azarlarcasına.

‘Hanımefendi, onu bu kadar niçin azarlıyorsunuz?’ dedi Selim, ona bakmadan.

‘Beyefendi, sizin kim olduğunuzu bilmiyorum. Ama şu kadarını söyleyeyim ki ben dakik bir kadınım. Dakikalara çok önem veririm. Geç kalınmasını da asla affetmem’ dedi Firuze sert bir ifadeyle.

‘Hanımefendi, şoförünüzün suçu yok. onun geç kalmasına ben sebep oldum. Annem bakıma muhtaç olduğu için mecburen onun ihtiyaçlarını gidermek zorunda kaldım. şoförünüz de bu yüzden geç kaldı’ dedi Selim, nazik bir ifadeyle.

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3

Hikaye, Aşk Hikayeleri, Hikaye Çesitleri, En Güzel hikayeler, Güzel Hikayeler, Hikaye Okuma, Hikaye Oku, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler,

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu