Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 2. BÖLÜM

Aşk Hikayeleri

Aşk Hikayeleri; “GERİ DÖN FİRUZE” 2. BÖLÜM

Selim ve Şoför ellerindeki poşetlerle beraber eve girdikten sonra poşetleri mutfağa bıraktılar. Mutfaktan çıktıktan sonra Selim, şoföre:

‘Beni on dakika kadar bekler misin? Annemin hizmetini görmem lazım’ dedikten sonra odanın birine girdi. O girdikten sonra içeriden sesler geldiyordu. Gelen seste annesi Selim’e şöyle diyordu:

‘Oğlum, koluna ne oldu senin?’ bunu derken de sesi titrek ve endişeliydi.

‘Anne, ben iyiyim de sen ilaçlarını almadın mı?’ dedi Selim, annesine:

‘Oğlum, bugün Şerife gelmedi. O yüzden de ilaçlarımı alamadım’dedi ince bir sesle.

‘Ah benim güzel anam! İşlerim bu sıralar çok sıkı o yüzden senin hizmetini gereğince yere getiremiyorum’ dedi Selim, annesinin ellerini öperek.

Anne ile oğul aralarında konuşurken şoför konuşulanları duymuş, gizlice onları seyrediyordu.

Selim, annesiyle konuştuktan sonra ilacını içirmek için onu yattığı yerden doğrultarak ilacını içirdi. Ardından temizliğini yaptı. İşi bittikten sonra annesinden hayır duası aldı.

Annesiyle ilgilenip onun odasından çıktığı sırada aniden şoförle karşılaştı. Şoför gözü yaşlı bir şekilde ona bakıyordu.

Selim, şoförün o halini görünce:

‘Ne oldu? Yoksa sizi rahatsız eden bir durum mu var?’ dedi, telaşla.

‘Yoo, rahatsız bir durum yok’ dedi şoför gözyaşlarını silerek ‘Sizin annenizle ilgilenmeniz, ondan hayır duası almanız duygulandırdı’ dedikten sonra, ‘Ah annem ah! Yaşasaydın da ben de hayır duanı alsaydım’ diyerek iç geçirdi.

‘Sizi hüzünlendirdiysem özür dilerim’ dedi Selim, onun omzunu tutarak.

‘Önemli değil’ dedi şoför ‘Babam, kanser hastalığına yakalanıp vefat ettikten sonra annem bize bakmak için kendini feda edercesine çalıştı. Bizi büyütüp evlendirdi. Abim ve ablam işleri icabı gurbete gittikten sonra annem hastalandı ve yatağa düştü. O yatağa düşünce ona bakmak için evime aldım ve bakmaya başladım. Fakat eşim buna razı olmadı.  Onun rızalığına bakmadan yine anneme bakmaya devam ettim. Ben evde olmadığım zamanlarda ise eşim, ona eziyet edermiş. Ben… sözüne devam edecekken telefonu çaldı.

MURAT CANPOLAT

HİKAYENİN BÜTÜN BÖLÜMLERİ

1 2 3

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu