Aşk HikayeleriMurat Canpolat

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 33 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; “Salih İle Büşra” 33 Bölüm

Aşk Hikayesi

Aşk Hikayesi; ‘Sen kimsin, gizemli kız. Hem beni bunalıma düşmekten kurtardın hem de İslama yönelmeme vesile oldun’ diyordu Tarık kendi kendine.

Ona açılıp ‘seni seviyorum’ demeyi çok istiyordu ama daha onun kim olduğunu bile bilmiyordu. İnternette tek bir resmi bile yoktu. Hem geçmişinde sevdiği ve hala daha unutamadığı Ayşe’si vardı. Gizemli kıza her açılmaya niyetlendiğinde sanki ona ihanet ediyormuş gibi hissediyordu. Ama sonsuza dek onu bekleyemezdi. Daha onun nerede olduğunu ve evli olup olmadığını dahi bilemiyordu. O yüzden düşünüp taşındı ve o gizemli kıza açılmaya karar verdi. Onun tek sorunu konuşamamasıydı. Bunu da aşarsa her şey yoluna girerdi.

Annesi onu mutlu gördükçe seviniyordu ama kumar borçları aklına geldikçe deliriyor gibi oluyordu. Kocası, kendisine ait olan hisseleri devretse her şeyi halledebilecekti ama kocası inadı yüzünden vermiyordu.

Kocası demişken o niçin birkaç gündür eve gelmiyordu. Yoksa kendisinden habersiz ihaleye mi gitmişti. Yok, yok böyle bir şey yapmazdı, bir yere giderken mutlaka haber verirdi. Yoksa başına bir şey mi geldi.

‘Aman Allah’ım ya başına bir şey geldiyse, o zaman hisselerini alabilirim’ diyordu kendi kendine.

O bunları düşünürken hizmetçi kendisine bir zarf uzattı. Hizmetçinin kendisine zarf uzattığını görünce:

‘Bu ne şimdi? Kim gönderdi bunu?’ dedi hizmetçiye.

‘Efendim, üzerinde sizin adınız yazıyor’ dedi saf bir şekilde.

‘Bunu biliyorum şapşal, asıl sorduğum bunu kimin getirdiği’ dedi Selma Hanım, hizmetçiye tepeden bakar bir şekilde.

‘Özür dilerim’ dedi hizmetçi ağlamaklı bir şekilde, ‘Onu postacı getirdi, kocanız göndermiş açıp okuyasınız diye’

Hizmetçinin sözlerinden sonra mektubu açıp okumaya başladı. Okudukça hem seviniyor hem ağlıyordu. Kocası ona boşanma evrakı göndermişti. Birde kendisinin hisselerini boşandığı takdirde vereceğini yazıyordu. İşte bu yüzden hem ağlıyor hem gülüyordu. Boşanacağı tarih Büşra’nın duruşmasının yapılmasından iki saat sonraydı. Hem de aynı yerde.

Selma Hanım, yaptığı hatalardan dolayı böyle bir şeyi bekliyordu ama bu kadar erken beklemiyordu. Bu yüzden de afallamıştı.

Boşanma kâğıdına baktı, baktı, baktı sanki ezberleyecekmiş gibi okuyordu. Onun bu kadar okumasının sebebi boşanmadan dolayı kendisine kalacak paraydı. Alacağı bu parayla hem kumar borçlarını kapatabilir hem de oğluyla güzel bir yaşam yaşayabilirlerdi.

Kocası, boşanma kâğıdını gönderdikten iki gün sonra eve geldi. O eve geldiğinde yüzüne bile bakmıyor, köşesine çekilip bir şeylerle uğraşıyordu.

Selma Hanım, sonunda dayanamayıp onun yanına gitti. Karşısına geçip ona:

‘Talip, bu ne demek oluyor’ dedi elindeki boşanma kâğıdını göstererek.

Murat CANPOLAT

Hikayenin Bölümleri

1 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14 15 16  17 18 19 20 21 22

23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

aşk hikayeleri, dini aşk hikayeleri, hikaye, hikâye, hikaye arşivleri, hikaye oku, hikaye okuma, hikaye okumak, hikaye siteleri, hikaye yaz, hikayelerimiz, masal, masal oku, masal okuma, öykü, öykü oku, story, kısa hikayeler, çocuk masalları, kısa masallar, kısa hikayeler, masallar oku, hikayeler oku, güzel hikayeler.

Gülten AJDER

Kitap okumayı seven insanlar daha zeki ve daha başarılı olurlar. Bende bu yüzden kitap okumayı sevdirmek istedim bu site ile. Gizli kalmış bütün bilgilerin kitaplarda saklı olduğuna inandığımdan, kültür seviyemizi yükseltmek, bilgi hazinemizi daha da zenginleştirmek, gizli yeteneklerin ortaya çıkmasına destek olabilmek için, okusun yazsın benim ülkemin insanları diye bir işin ucundan tutmak isteyen birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu